MATOVIČ NAPÍSAL LIST KUCIAKOVI: CÍTIM SA ZODPOVEDNÝ ZA TVOJU SMRŤ

Premiér Igor Matovič si spomenul na smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Text im adresoval priamo do "nebíčka" a prisľúbil, že zo Slovenska urobí také miesto na život, o akom obaja túžili. 

Foto TASR
Dátum 22.02.2021

Premiér Igor Matovič si na svojej Facebookovej stránke spomenul na smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V príspevku napísal, že si vážil prácu novinára, rád čítal jeho články a mrzí ho, že sa skončil život mladých ľudí smrťou. Text im adresoval priamo do "nebíčka" a prisľúbil, že zo Slovenska urobí také miesto na život, o akom obaja túžili. 

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Igor Matovič 21.februára 2021:

JÁNOVI A MARTINE DO NEBÍČKA

V tomto čase, tri roky dozadu, keď Vám píšem tento list, zákerný vrah striehol pri Vašom dome s úmyslom vziať Vám život. Len preto, lebo sa Jano rozhodol mafii ísť po krku. Janko, nikdy som Ti to osobne nestihol povedať, ale veľmi som Ťa obdivoval. Odvaha, ktorou si tvrdošijne ťal do živého, bola výnimočná. Ty, mladý zasran, sorry, si každým článkom a odhalením ukazoval, ako by si svoju prácu mali robiť iní, ktorí nemali ani za máčik Tvojej odvahy - poctivo, odvážne, pokorne.

Ja som Tvoje články hltal, ale priznávam, ako opozičný poslanec som im väčšiu pozornosť už nevenoval ... považoval som ich za "vybavené" - tak dokonale spracované dielo, že lepší návod na prácu už vyšetrovateľia ani potrebovať nemohli. Cítim sa zodpovedný za Tvoju smrť, aj Tvojej Martinky. Celý čas sa neviem zbaviť pocitu, že ak by sa nám podarilo vládu v roku 2016 zložiť, Ty aj s Tvojou láskou ste mohli žiť. Janko a Martinka, vždy, keď zbadám Vašu usmiatu fotku, mám chvíľku pocit, akoby to nebola pravda. Potom precitnem. Nie, tu už s nami nie ste, ale verím, že sa máte radi v Nebíčku. Buďte tam šťastní a ja Vám tu verejne sľubujem, že urobím čo len bude v mojich silách, aby sme si tu zo Slovenska urobili také miesto pre život, po akom ste obaja túžili. Verím, že Dobro nezomiera. Prosím, myslite na nás a buďte našimi anjelmi strážnymi. #ZaJánaAMartinu

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.