MATOVIČ NAVRHUJE OPÄŤ KONTROLY NA HRANICIACH

AKTUALIZOVANÉ: Do týždňa bude podľa premiéra prijatý nový zákon na kontrolu pohybu občanov, ktorí cestujú zo zahraničia. Premiér povedal, že 53 nových prípadov je príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ, povedal premiér.

Foto TASR
Dátum 09.07.2020

Predseda vlády SR Igor Matovič, minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a hlavný hygienik SR Ján Mikas sa dnes vyjadril k pripravovaným novým opatreniam v súvislosti a aktuálnou epidemiologickou situáciou na Slovensku. Dnes totiž pribudlo 53 nových prípadov nakazenia sa koronavírusom. Premiér Igor Matovič ešte doobeda uviedol, že 53 nových prípadov je príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ napísla premiér. Matovič, Mikas a Krajčí neodporúčajú občanom SR cestovať mimo Slovenskú republiku. Hovoria, že číslo 53 vzbudzuje obavy a koronavírus sa môže začať opäť šíriť. V pondelok budú situáciu prehodnocovať, mimoriadne zasadne vláda a kontroly na hraniciach sa môžu stať realitou. Do týždňa bude podľa premiéra prijatý nový zákon na kontrolu občanov a ich pohybu, ktorí cestujú zo zahraničia. Zákon umožní poslať občanovi prichádzajúcemu z "červenej", nebezpečnej krajiny SMS správu. Obsahovať má upozornenie o povinnosti kontaktovať Úrad verejného zdravotníctva SR. Neuposlúchnutie sa má trestať vysokou pokutou.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne