MATOVIČ NAZVAL BITTÓ CIGÁNIKOVÚ TEPŠOU A NESCHOPNOU VULGÁRNOU ZRÚDOU

Minister financií Igor Matovič nazval odvolanú šéfku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú „tepšou“, citujúc Romanu Tabák, a „neschopnou vulgárnou zrúdou“. Neskôr „parlamentnú prezývku“, ako aj ďalší výraz z textu odstránil. „Je to malý človek a malomeštiak,“ reagoval politológ Radoslav Štefančík pre Noviny PLUS TV JOJ.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 11.11.2022

Expremiér a aktuálny minister financií Igor Matovič opäť perlil na sociálnej sieti. Odvolanú šéfku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú nazval „tepšou“, citujúc Romanu Tabák, a „neschopnou vulgárnou zrúdou“. Neskôr „parlamentnú prezývku“, ako aj ďalší výraz z textu odstránil. „Je to malý človek a malomeštiak,“ reagoval politológ Radoslav Štefančík pre Noviny PLUS TV JOJ.

SaSkári si odvolali Cigánikovú, napísal Matovič na sociálnej sieti s neskrývaným nadšením: „Keď mi naši poslanci z OĽANO povedali, že nebudú mať krvavé oči - ukážu gesto voči SaS a nezúčastnia sa hlasovania o odvolaní Cigánikovej, povedal som si, že frajeros. Podržať tak neschopnú vulgárnu osobu, to chce fakt tonu pokory a sebazaprenia. Prišla voľba. A výsledok? Zúčastnilo sa 91 poslancov a z toho 67 za odvolanie.

Lenže úplná krása je skrytá v pravidlách - ak by sa voľby nezúčastnilo 20 SaSkárov, voľby by boli neplatné a naďalej by bola šéfkou zdravotníckeho výboru. Oni si ju sami odvolali. Fakt nechápem, ako sa niekto môže roky hrať na fachmana v matematike a neovláda ani jej základy. … ale možno je to všetko inak. SaSkári Janu sami neznášajú a predpokladať, že sú všetci takí neschopní, je trochu naivné. A tak ešte reálnejší môže byť scenár, že ju úmyseľne potopili vlastní, aby im už nerobila hanbu v tak dôležitej pozícii.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.