MATOVIČ NAZVAL ÚRADNÍKOV KORUPČNOU BANDOU

Pellegrini sa ospravedlnil zamestnancom okresných úradov za Matovičove slová. To, čo predviedol Igor Matovič, je čistá politizácia štátnej správy v priamom prenose povedal Pellegrini.

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 07.07.2020

BRATISLAVA 7. júla (SITA/extraplus.sk) - Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Peter Pellegrini kritizuje vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a predsedu vlády Igora Matoviča(OĽaNO) za to, že vybrali 70 kandidátov na prednostov okresných úradov. Hnutie o tom informovalo na pondelkovom tlačovom brífingu. Pellegrini sa ospravedlnil zamestnancom okresných úradov za Matovičove slová. Premiér zamestnancov úradov podľa Pellegriniho nazval „korupčnou bandou a nemal na nich jedného dobrého slova“. „To, čo predviedol Igor Matovič, je čistá politizácia štátnej správy v priamom prenose,“ uzavrel Pellegrini. Odídenci zo strany Smer-SD zároveň komentovali body utorňajšej deviatej schôdze parlamentu. Medzi nimi aj ich návrh zákona o opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže. Poslanci novovznikajúcej strany Hlas chcú napríklad zrušiť povinnosť predkladať v listinnej podobe verejným orgánom kópiu rodného, sobášneho, úmrtného listu, potvrdenie o neporušení zákazu nelegálneho zamestnávania či potvrdenie o pobyte.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne