MATOVIČ: NEBUDEM CIKAŤ PROTI PREZIDENTKE

„Stal som sa terčom pre prezidentku, Fica, Pellegriniho, Kotlebu, Sulíka, či Remišovú. Oni spochybňujú plošné testovanie, z kterého títo ľudia urobili strašiaka a zo mňa ancikrista, ktorý chce ľuďom ubližovať. Politická nenávisť týchto ľudí voči mne vypla našu účinnú zbraň proti Covidu.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 05.12.2020

V diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialogy premiér na otázku, aké vianočné sviatky budú mať Slováci, odpovedal, že žiada odborníkov, ktorí odsúdili plošné testovanie, aby sa postavili pred ľudí a povedali, aké budeme mať sviatky.

Opäť zopakoval, že buď sa bude masívne testovať alebo bude lockdown. Rozhodnutie, či bude, nechá premiér na autority, ktoré odmietali plošné testovanie. „Stal som sa terčom pre prezidentku, Fica, Pellegriniho, Kotlebu, Sulíka, či Remišovú. Oni spochybňujú plošné testovanie a povedzte mi, ako ja mám teraz presadzovať regionálne testovanie? Z plošného testovania títo ľudia urobili strašiaka a zo mňa ancikrista, ktorý chce ľuďom ubližovať, napriek tomu, že sme z Oravy, ktorá horela, urobili najlepšie okresy z hľadiska pandémie.

Spomínaní ľudia vypli veľmi účinnú zbraň. Pýtam sa, ako ja mám teraz prísť do tých piatich najhorších okresov a prinútiť ľudí na plošné testovanie? Politická nenávisť voči mne, zničila to, čo nám dobre zafungovalo, minimum to stálo a ľuďom to bralo minimum slobody, nebralo ľuďom prácu, ale toto kolektívne zavrhli, lebo nenávidíme Matoviča a teraz sa pýtam, kto príde na plošné testovanie, kto ľudí prinúti ísť na ten ster?

No, ja to robiť už nebudem – nebudem cikať proti prezidentke, proti Kotlebovi, Ficovi, Pellegrinimu a ďalším, čo s nimi stoja v rade. Pre všetkých menovaných je terčom Matovič a celoplošné testovanie. Pritom testovanie je geniálny liek ako zastaviť pandémiu“, uviedol Igor Matovič v Slobodných dialógoch. Na záver premiér povedal, že tí, čo spochybňovali testovanie sa ospravedlnia a povedia, že treba ísť na plošné testovanie, alebo jednoducho príde tvrdý lockdown. „Keď sa prezidentka, Pellegrini ako najpopulárnejší politici a ešte aj vlastní koaliční partneri postavia proti mne, a zavrhnú našu vlastnú zbraň, čo môžem urobiť ja?“ uzavrel svoje vyjadrenie Matovič.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.