MATOVIČ: NOVINÁRI KLAMALI, ALE DÔKAZY NEZVEREJNÍM - MUSÍTE MI LEN VERIŤ

AKTUALIZOVANÉ O VIDEO: Premiér Igor Matovič sa na tlačovej besede pokúsil vyvrátiť informáciu o tom, že jeho manželka Pavlína mala v spoločnosti Arca Capital uloženú sumu 10 miliónov eur. Tvrdil, že si v spoločnosti Arca Investments uložila "len" zmenky v hodnote 600-tisíc eur.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 20.09.2020

Manželka premiéra Igora Matoviča Pavlína Matovičová vraj nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro. Uviedol to v sobotu počas brífingu premiér, dôkazy svojho tvrdenia však zverejniť odmietol. Poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške „len“ 200-tisíc eur. Informáciou vraj disponoval od štvrtkového večera, ale nechal si ju pre seba, keďže chcel preveriť, kto mu verí a kto nie.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ VRAJ NEVIE A JE MU JEDNO, KDE JEHO MANŽELKA INVESTOVALA MILIÓNY

Nenarážal pritom len na svojich koaličných partnerov. Novinári premiéra požiadali o zverejnenie dôkazov o tom, kde má jeho manželka uložené peniaze, to však odmietol s tým, že kto mu verí, bude mu veriť aj bez dôkazov a kto mu neveril doteraz, ten ho nezaujíma. Igor Matovič tým počas tlačovej besedy 19. septembra vyvrátil tvrdenie Denníka N, ktoré uviedlo, že Pavlína Matovičová mala v spoločnosti Arca Capital vložených 10 miliónov eur, ktoré jej mali byť prednostne vyplatené predtým, než sa spoločnosť dostala do konkurzu. Na otázku, či bude žalovať Denník N alebo politikov, ktorí ho obvinili vyhlásil, že by mu bolo trápne ich žalovať. Súčasne si vylial srdce na margo toho, ako sa jeho manželke ubližuje a že ide o jedného z najčestnejších ľudí. Denník N informáciu okamžite po Matovičovom vyjadrení odstránil, redaktor denníka argumentoval tým, že ak ide o chybu, nemajú problém ju opraviť.

Počas tlačovej besedy sa ho novinári opýtali aj na stretnutie Borisa Kollára s Jaroslavom Haščákom, pričom obaja uviedli iný dôvod stretnutia. Igor Matovič zareagoval s tým, že sám by sa s Haščákom nikdy nestretol, ale ak by mal niekomu veriť, bol by to Kollár.

ČÍTAJTE TIEŽ: AMATÉRI KOLLÁR S HAŠČÁKOM SI ZABUDLI ZLADIŤ ODPOVEDE PRE NOVINÁROV

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.