MATOVIČ OBVINIL FICA, PELLEGRINIHO A NOVINÁROV

AKTUALIZOVANÉ: Matovičova manželka investovala 600-tisíc eur a podľa premiéra je obeťou podvodu a môže za to Fico a Pellegrini. Matovič povedal, že bude svoju ženu brániť do poslednej kvapky krvi, že ide o čestnú ženu.

Foto SITA
Dátum 21.09.2020

Matovič dnes nevyberaným a hysterickým spôsobom obvinil Roberta Fica, Petra Pellegriniho ale aj novinárov v súvislosti so spoločnosťou Arca Capital, ktorá ešte donedávna lákala prevažne bohatú klientelu na investorov na štedré výnosy. Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že expremiéri Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD) vedeli o pochybných krokoch spoločnosti Arca už od roku 2018. Mali ich na to vtedy upozorniť priamo zamestnanci spoločnosti, ktorí o tom v súčasnosti informovali aj Matoviča. Premiér dodal, že títo ľudia sú ochotní svedčiť, ak uvidia, že to vláda myslí vážne s očistou štátu. Podotkol, že ak Fico s Pellegrinim nič po upozornení neurobili, rovnako sú páchateľmi skutku. Uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii. Dodal, že v tejto súvislosti bude iniciovať aj zmenu zákona, aby boli ľudia chránení pred podobnými prípadmi.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ: NOVINÁRI KLAMALI, ALE DÔKAZY NEZVEREJNÍM - MUSÍTE MI LEN VERIŤ

Dnes Arca Capital od štátu žiada pomoc pred veriteľmi. Šéf investičnej skupiny totiž priznal, že veritelia a investori nedostanú všetko späť. Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní investovala do tejto spoločnosti aj manželka Igora Matoviča. Nešlo pritom o žiadne omrvinky – podľa portálu malo ísť až o desať miliónov eur.  Na túto informáciu zareagoval premiér Matovič, ktorý uviedol, že jeho manželka Pavlína Matovičová vraj nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro. Uviedol to v sobotu počas brífingu premiér, dôkazy svojho tvrdenia však zverejniť odmietol.

Poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške „len“ 200-tisíc eur - čiže v celkovej výške 600-tisíc eur. 

Informáciou vraj disponoval od štvrtkového večera, ale nechal si ju pre seba, keďže chcel preveriť, kto mu verí a kto nie. Nenarážal pritom len na svojich koaličných partnerov. Novinári premiéra požiadali o zverejnenie dôkazov o tom, kde má jeho manželka uložené peniaze, to však odmietol s tým, že kto mu verí, bude mu veriť aj bez dôkazov a kto mu neveril doteraz, ten ho nezaujíma. Igor Matovič tým počas tlačovej besedy 19. septembra vyvrátil tvrdenie Denníka N, ktoré uviedlo, že Pavlína Matovičová mala v spoločnosti Arca Capital vložených 10 miliónov eur, ktoré jej mali byť prednostne vyplatené predtým, než sa spoločnosť dostala do konkurzu. Na otázku, či bude žalovať Denník N alebo politikov, ktorí ho obvinili vyhlásil, že by mu bolo trápne ich žalovať. Súčasne si vylial srdce na margo toho, ako sa jeho manželke ubližuje a že ide o jedného z najčestnejších ľudí. Matovič povedal, že bude svoju ženu brániť do poslednej kvapky krvi, že ide o čestnú ženu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.