MATOVIČ OČAKÁVA, ŽE JANKOVSKÁ ZAČNE „SPIEVAŤ“

Jankovská podľa informácií Denníka N od rána vypovedá v Národnej kriminálnej agentúre v Nitre s úmyslom priznať sa ku korumpovaniu sudkyne Zuzany Maruniakovej.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 15.06.2020

BRATISLAVA 15. júna (TASR/extraplus.sk) – Bývalá sudkyňa a štátna tajomníčka Monika Jankovská urobí najlepšie, ak sa prizná a „rozbalí celú štruktúru, ako to fungovalo“. Na margo údajného priznania sa obvinenej v kauze Búrka to uviedol v pondelok pred rokovaním Bezpečnostnej rady SR predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). „Počkajme si, či naozaj bude spievať, a keď bude, tak budeme všetci radi a dúfame, že nebude falošne spievať,“ uviedol premiér. 

Jankovská podľa informácií Denníka N od rána vypovedá v Národnej kriminálnej agentúre v Nitre s úmyslom priznať sa ku korumpovaniu sudkyne Zuzany Maruniakovej, ktorá rozhodovala civilný spor o jednu  z televíznych zmeniek. Portál noviny.sk na druhej strane informuje, že obvinená Jankovská odmietla vypovedať.

Jankovská si mala s Marianom K. obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vymeniť tisíce správ cez aplikáciu Threema. Spolu si mali písať o množstve káuz vrátane civilného sporu o zmenky TV Markíza. V rámci neho mal Marian K. cez Jankovskú ovplyvňovať sudkyne Denisu Cvikovú, Zuzanu Maruniakovú a Andreu Haitovú. Jankovskú zadržali v marci 2020 pri policajnej akcii Hmla. V súčasnosti čelí vo väzbe trestnému stíhaniu za korupčnú trestnú činnosť. Začiatkom júna sa vzdala funkcie sudkyne.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.