MATOVIČ PLNÍ SĽUB: ZAČÍNA ZATVÁRAŤ OLIGARCHOV

NAKA preveruje v rámci Akcie Dobytkár kauzu súvisiacu s úplatkami z agrodotácií. V kauze ide vraj o úplatky v rozsahu milión eur. V tejto kauze figuruje známy finančník z investičnej skupiny Slavia Capital, ktorý je synom herca Štefana Kvietika. Slavia Capital sa však od Martina K. dištancuje

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 23.04.2020

NAKA pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). V rámci akcie Dobytkár v nočných hodinách v Bratislave vykonala zaisťovacie úkony a zadržala ďalšiu osobu ako dôvodne podozrivého zo spáchania korupčnej trestnej činnosti. Po vykonaní prvotných procesných úkonov budú poskytnuté bližšie informácie, uviedla v stredu (22.4.) neskoro večer na svojej facebookovej stránke slovenská polícia. Podľa portálov Aktuality.sk a sme.sk ide o známeho finančníka Martina Kvietika z investičnej skupiny Slavia Capital.

NAKA preveruje v rámci Akcie Dobytkár kauzu súvisiacu s úplatkami z agrodotácií. V kauze ide vraj o úplatky v rozsahu milión eur. Podľa zistení polície viaceré projekty žiadateľov o eurofondy prešli práve vďaka úplatkom. Polícia prehľadala aj luxusný päťhviezdičkový hotel Albrecht, ktorý patrí Slavii Capital a Kvietikovcom. Hotel Albrecht je známy najmä tým, že sa v ňom stretávajú politici z koalície i opozície. Je verejným tajomstvom, že táto finančná skupina si na ministerstvách dosadzovala priamo najvyšších predstaviteľov. V tejto súvislosti sa spája meno bývalého ministra Petra Plavčana vďaka, ktorému prúdili eurofondy z Ministerstva školstva SR práve Slavii Capital. Plavčan ako nominant SNS pod vedením Andreja po prevalení kauzy musel z ministerského postu odísť. V médiách sa neraz uvádzalo, že Andrej Danko je priamo predĺženou rukou finančnej skupiny Slavia Capital a priateľom mladého Martina Kvietika.  

Slavia Capital sa dištancuje od Martina K. aj PPA, dotácie nikdy nežiadala

Investičná skupina Slavia Capital odmieta, že by mala vzťah s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA). Rovnako popiera, že by v minulosti žiadala o eurofondy alebo dotácie. Obvinený Martin K. podľa nej v orgánoch skupiny nepôsobí už roky. TASR o tom informovala marketingová manažérka spoločnosti Patrícia Packová v reakcii na obvinenie Martina K.

„Slavia Capital zdôrazňuje, že sa v súvislosti s jej obchodným menom neustále v médiách objavujú nepravdivé informácie, ktoré v súlade so zákonom v minulosti napadla a niektoré médiá sa i napriek tomu opätovne na ne odvolávajú,“ reagovala spoločnosť. Podľa nej je vťahovaná do politiky a mediálnych hier. Spoločnosť dodala, že je pripravená poskytnúť štátnym orgánom akúkoľvek súčinnosť. 

Finančníka Martina K. obvinila Národná kriminálna agentúra v stredu (22. 4.) spolu s bývalým riaditeľom PPA zo zločinov prijímania úplatku v súvislosti s udeľovaním dotácií PPA. Úplatky mali dosiahnuť takmer milión eur. V súčasnosti spracovávajú policajti podnet prokurátorovi na podanie návrhu na vzatie do väzby.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.