MATOVIČ POLOŽÍ SLOVENSKO NA KOLENÁ

AKTUALIZOVANÉ: Lenka Mayerová: Máme vládu amatérov, ktoré sa nevie postarať o vlastných občanov, ktorí do nich vkladali dôveru, lebo si želali toľko očakávanú zmenu.  

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 27.09.2020

Premiér Igor Matovič vyzval na sociálnej sieti ľudí k noseniu rúšok a zrušeniu rodinných osláv či stretnutí. „Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary ... a áno, aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Opatrenia, ktoré navrhla Pandemická komisia prijať od 1. októbra (a ja som ich chcel medzičasom zjemniť) ... budú od 1. októbra určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov, budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu“ uviedol predseda vlády SR. 

 

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

V čase, keď sa menila vláda sa Igor Matovič sťažoval, že mu predchádzajúca vláda nenechala plán, ako ďalej viesť Slovenskú republiku.

 

Vláda Igora Matoviča je už pri moci šesť mesiacov, a nemá ho, pritom je to dostatok času na to, aby mala plán ako zachrániť a chrániť Slovensko nielen počas zdravotnej krízy, ale aj tej ekonomickej. Nemôže sa tu prizerať na to, ako ľudia začínajú žiť z ruky do úst.

 

Žiaľ máme vládu amatérov, ktoré sa nevie postarať o vlastných občanov, ktorí do nich vkladali dôveru, lebo si želali toľko očakávanú zmenu.  

Matovič najprv zakáže hromadné podujatia, svadby, oslavy, kary a nakoniec aj Vianoce

Premiér neschopnosťou slušne komunikovať a útokom na občanov Slovenskej republiky, ktorým sa tradične pomstí novými, tvrdšími opareniami. Falošne sa prihováral pred pár dňami nevestičkám, ktorým on chce pomôcť a nie ničiť im život, opak je však pravdou. Svadby budú od 1. 10. povolené len do 30 ľudí, zaznel z úct Matoviča v piatok 25. 9. dnes  už ani to nie je pravda. Sobáše sú povolené do 30 ľudí, hostiny nie.  Jeho spôsoby, ktoré predvádza pred očami verejnosti nie sú ničím iným ako útokom na zakladanie tradičných rodín, ktoré plánujú mladé páry. Namiesto najkrajšieho dňa v živote, im ostanú oči pre plač. Vie, čo znamená naplánovať napríklad takú svadbu, koľko je to energie, práce a najmä peňazí? Uvedomuje si koľko ľudí dostáva do stresových situácií? Majiteľov hotelov, penziónov, reštaurácií, cukrárov, pekárov, kuchárov, kameramanov, fotografov, krajčírov, kaderníkov a v konečnom dôsledku mladé páry a ich rodiny. Matovič si vôbec neuvedomuje, že sa zahráva s emóciami ľudí, na ktoré jedného dňa doplatí, do histórie sa určite zapíše ako ten najneschopnejší, najfalošnejší, najzákernejší a najmanipulovateľnejší predseda vlády, akého Slovensko počas novodobej histórie ešte nemalo.

Matovič útočí na rodinu

Matovič ničí životy bežných Slovákov, prekáža mu individuálne cestovanie, ale pendlovanie kamionistov, ktorých nik nekontroluje mu neprekáža, pričom dovážajú potraviny z Talianska, Španielska, či Číny kde zúri korona! Vôbec mu nedochádza, že on kazí ľuďom životy, že im zničil veľkonočné sviatky, že ničí hotelierov, reštaurácie, malých podnikateľov, živnostníkov a najmä skutočne obyčajných ľudí, ktorí to nemajú len v názve politickej strany. A verte mi, že príde deň, keď oznámi, že Vianoce nebudú, rodiny sa nebudú stretávať, aby sme nenakazili našich starkých. Tento farizej oháňajúci sa Kristom a krížom totiž nemá nič spoločné s vierou a už vôbec nie s Bohom, pretože ten by nedovolil útočiť na nevinných ľudí, ktorí si ctia morálne hodnoty a najmä rodinu. Matovič útočí na základnú jednotku štátu, ktorou je rodina, teda na podstatu štátu, ktorého je premiérom a má ho reprezentovať dovnútra i navonok, a nie ho dennodenne rozvracať! Je zaujímavé sledovať Matoviča, ako na jar tohto roka zaútočil na slovenské malé podniky, živnostníkov, hotelierov, majiteľov maličkých penziónov, kaviarní a mnohých ďalších, ktorí žijú z ruky do úst. Na rozdiel od jeho Pavlíny, ktorá môže len tak vyhodiť 600-tisíc eur do pochybného obchodu. Naopak, pod jeho ochranou boli zahraničné banky a nadnárodné reťazce – Billa, Tesco, Kaufland či Lidl. Kým malé podniky pozatváral a vyhrážal sa niekoľkotisícovými pokutami, zahraničné reťazce mali predčasné Vianoce, pretože ich tržby z predaja zaznamenali vysoký nárast.

Matovič v službách zahraničného kapitálu

Čo je v tejto súvislosti ešte zarážajúcejšie, každý Boží deň cez všetky hraničné priechody smerujú na územie Slovenska kamióny, ktoré zásobujú zahraničné obchodné reťazce na slovenskom území. Podotýkam, že kamionisti majú výnimku a nikto ich netestuje ani nekontroluje, pritom na Slovensko vozia tony zeleniny a ovocia z najviac koronou zasiahnutého Talianska, Španielska, či Číny, kde podľa mainstreamových médií doslova zúri korona. To premiérovi Matovičovi neprekáža. Azda nezabudol, že koronavírus sa prenáša aj na materiáloch, ako je kartón, drevo, plast či obyčajné rúško, na ktorom vydrží až sedem dní. Toto akosi pán premiér nevidí, pretože tu predsa pomáha zahraničnému kapitálu, ktorému slúži! Je načase podporovať slovenské potravinové reťazce, malé obchodíky s potravinami, súkromné pekárničky, slovenských výrobcov, potravinárov, syrárov, mliekarov, pekárov, aby mohli produkovať viac našich kvalitných potravín ako kedysi (vďaka čomu sa znížia ceny potravín), keď bol náš štát takmer sebestačný, nie ako dnes, keď v sebestačnosti sme na hranici štyridsiatich percent. Veď neraz sa potvrdilo, že Slovensko je pre Západ odpadkový kôš, preto nám sem kamionisti okrem koronavírusu navozia aj druhotriedny tvar, ktorý by západniari nedali ani psovi. Toto však Matoviča netrápi!

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.