MATOVIČ: PREBERÁM VEDENIE

Je tu 552 daľších ľudí, ktorí ani nevedia že nejakú koronu majú, ak by nešli na testy, okomentoval premiérov hysterický status jeden z používateľov Facebooku.

Foto SITA/úrad vlády sr
Dátum 26.09.2020

Nebol by to náš premiér Igor Matovič, keby sa na sociálnej sieti nevyjadril k aktuálnej epidemiologickej situácii na Slovensku. 

"360... 419 ... 552. Keď som sa včera pri 419 rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj straším ľudí s výmyslami. Dnes sme sa kvôli ich choromyselným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie. Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. Nech si vykrikujú koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí. Jediní na kom mi teraz záleží sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom. Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna a preto po 3 mesiacoch preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny - vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí. Povedzme si však pravdu - dopad akýchkoľvek ochranných opatrení bude vidieť až s odstupom viacerých týždňov a zmeniť smer tak strmej krivky bude vyžadovať veľmi veľa nášho spoločného úsilia. Idem do boja s tým, že ma budú nenávidieť ďalšie davy bláznov. Avšak nechať svoju krajinu napospas osudu a nepostaviť sa bláznom zoči-voči, by bolo nehodné premiéra nášho krásneho Slovenska," napísať premiér Matovič.

Zdá sa, že sa máme na čo tešiť. Slováci sú v obavách nie kvôli koronavírusu, ale kvôli premiérovi Matovičovi. "Prosím ťa, Igor, daj nám už pokoj a nechaj nás žiť. Je tu 552 daľších ľudí, ktorí ani nevedia že nejakú koronu majú, ak by nešli na testy," okomentoval premiérov status jeden z používateľov Facebooku.

"Počas prvej vlny sme zistili, že to bolo celé jedno veľké bububu a nič z toho. Aj vďaka tomu teraz akceptujeme omnoho viac prípadov. Dodržujme hygienu a social distancing, ale omnoho korektnejšie hlavne zo strany vás politikov by bolo informovať o počte hospitalizovaných, nie nakazených, lebo áno, ten čo je len nakazený, má zväčša presne tie isté príznaky ako pri bežnej chrípke, pričom väčšina nemá žiadne," napísal ďalší.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.