MATOVIČ: PROTESTY ORGANIZOVALI BLÁZNI, AJ MNE UŽ KVAPKÁ NA KARBID

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Matovič je už tiež frustrovaný z celej situácie, ľuďom z toho kvapká na karbid a dokonca aj jemu, a ak to bude trvať dlhšie, tak nám všetkým začne šibať. „Opozícia by nám mala pomáhať a nie zvolávať demonštrácie spolu s fašitami, extrémistami a pridávať sa k bláznom, ktorí toto celé zorganizovali a porušovali protipandemické opatrenia“, uviedol premiér.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 22.11.2020

Predseda vlády Igor Matovič vystúpil v relácii v TA3 V politike, v ktorej priznal, že prvé a druhé kolo testovania boli dobrovoľne-nasilu, podľa premiéra sa stačí ľuďom ospravedlniť a neprekáža mu, že boli popreté ústavné práva občanov, lebo vraj išlo o ochranu verejného zdravia a preto všetko musí ísť v tej chvíli bokom. Mestá a obce pritom nemali doteraz za toto testovanie preplatené a premiér opäť plánuje dve ďalšie kolá testovania ešte do Vianoc. Konzílium odborníkov dali návrh, aby sa hľadalo riešenie, aby čím skôr znížila krivka pozitivity a tým pádom by sa mohli deti dosť do škôl v čo najskoršom čase.

Premiér obviňuje dookola Richarda Sulíka, že to vláde neuľahčuje, pretože znemožnil otvorenie reštaurácií a návratu detí do škôl. SaS zahatala premiérove plány a preto sa k 30. novembra sa neotvoria reštaurácie ani školy. Ak Sulík príde s nejakým riešením, tak už je neskoro, doteraz návrh neprišiel. Matovič naďalej presadzuje komunitné testovanie.

Matovič prízvukuje, že Slovákov čaká masíve testovanie, nakoniec minister hospodárstva má nakúpiť ďalších 16 miliónov testov. Ďalšie celoplošné testovanie má byť najneskôr do dvoch týždňov, opätovne bude dobrovoľne-nasilu. Matovič sa zabáva, že na tlačových besedách ohovárajú a kvákajú Pellegrini a Fico o tom, ako netransparentne nakupujú testy, tak zrazu nechcú niesť zodpovednosť a do komisií nepôjdu. Hrdinom je len Marian Kotleba, ktorý prijal Sulíkovu ponuku, že sa zúčastní na dohliadaní nad nákupom 16 miliónov antigénových testov.

Matovič je už tiež frustrovaný z celej situácie, ľuďom z toho kvapká na karbid a dokonca aj jemu, a ak to bude trvať dlhšie, tak nám všetkým začne šibať. „Opozícia by nám mala pomáhať a nie zvolávať demonštrácie (bez rúšok) spolu s fašitami, extrémistami a pridávať sa k bláznom, ktorí toto celé zorganizovali a porušovali protipandemické opatrenia“, uviedol premiér.

Matovič sa stále vyhýba odpovedi na otázku okolo Vianoc, no z jeho slov opätovne vyplynulo, že odporučí, aby ľudia necestovali, presne tak ako na Dušičky. Žiada celospoločenskú zhodu a zodpovednosť, aby ľudia necestovali a ostali doma. Opäť rozpráva, že si to nemáme pokaziť cez Vianoce. Matovič verí, že ostanú všetci zodpovední, tak ako na Veľkú noc alebo na Dušičky, no nepripúšťa, že všetky tohtoročné sviatky prakticky pokazil Slovákom Matovič svojimi vyhrážkami a zákazmi. To, že má zrazu minister zdravotníctva Marek Krajčí pod kontrolou je zásluha najmä národa, ktorý sa správa disciplinovane. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.