MATOVIČ S JARMOČNÍKMI NEBUDE VYJEDNÁVAŤ

Predajcovia na jarmokoch dnes protestnou jazdou spomalili dopravu na diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou. V tejto súvislosti Matovič povedal, že žiadnym blokovaním diaľnice na Slovensku nikto nič nedosiahne.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 15.06.2020

BRATISLAVA 15.júna (SITA/extraplus.sk) - V prípade ochrany kritickej infraštruktúry štátu by mohlo byť obmedzené zhromažďovacie právo. Uviedol to dnes pre médiá predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Reagoval tým na list, v ktorom obchodníci predávajúci na jarmokoch požadujú uvoľnenie karanténnych opatrení. Rovnako ako predtým majitelia posilňovní aj „jarmočníci" pritom avizovali blokádu diaľníc ako možnú formu protestu, pokiaľ im nebude vyhovené. Matovič takýto prístup kritizoval. „S takýmito ľuďmi sa nevyjednáva," vyhlásil. O uvoľňovaní podľa Matoviča rozhoduje konzílium odborníkov. „Na základe ich rozhodnutí máme najlepšie výsledky v rámci Európy," povedal predseda vlády.


Premiér už pri avizovanom štrajku majiteľov fitnescentier na sociálnej sieti poukázal na to, že v susednom Rakúsku môže byť blokáda diaľnice nad 15 minút štátom postihovaná. Dnes v tejto súvislosti povedal, že žiadnym blokovaním diaľnice na Slovensku nikto nič nedosiahne. Zároveň by však podľa neho nemala byť štrajkami ohrozovaná bezpečnosť bežných ľudí. „Dnes je možné napríklad zablokovať vstup do jadrovej elektrárne, lebo si myslia, že je to najrozumnejšia vec, ktorú môžu urobiť a všetci budú skákať tak, ako oni budú pískať," povedal Matovič.

Na štrajky je podľa neho možné využiť zvyšných 99 % územia štátu, teda všetko okrem kritickej infraštruktúry. „Kdekoľvek inde štrajkovať môžu, ale aby ohrozili bezpečnosť obyčajných ľudí, tomu by sme podľa môjho názoru mali zabrániť," dodal premiér.

Predajcovia na jarmokoch dnes protestnou jazdou spomalili dopravu na diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou. Protestovali tak proti obmedzeniu počtu ľudí na spoločenských podujatiach, akými sú jarmoky, rôzne príležitostné trhy, hody a ďalšie podujatia. Práve pre obmedzenie počtu návštevníkov na tisíc až do konca roku 2020 mnohé mestá a obce zrušili svoje jarmoky a iné podujatia.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.