MATOVIČ SI ROBÍ ČO CHCE, PRETOŽE HO NEMÁ KTO ZASTAVIŤ!

Boj o slovenskú štátnosť sa neskončil a jasným konaním to ukazuje Igor Matovič, ktorý sa od volieb Slovákom len vyhráža, zakazuje, obmedzuje slobodu ľudí, vytvára chaos, paniku, šíri strach, ignoruje mlčiacu väčšinu...

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 13.09.2020

Národní voliči na Slovensku po parlamentných voľbách ostali nielen sklamaní, ale aj mimoriadne opustení, pretože v slovenskom parlamente dnes niet reálnej sily, ktorá by obhajovala národné záujmy. 

Myšlienka mesiaca:

 

Národní voliči budú hľadať takú stranu, ktorá sa zaoberá históriou SR v zmysle boja za samostatnosť a prežitia národa. Samozrejme, len národné vnímanie nemôže byť jedinou nosnou úlohou strany, ruka v ruke s tým musí kráčať sociálny program, fungujúce hospodárstvo a zahraničná politika.

 

Pamätám si, že z takejto pozície v minulých voľbách vystupovalo niekoľko strán, ale najmä Práca slovenského národa, ktorá jemne a dobovo precízne vystihovala podstatu problému.

 

Ivan Gašparovič, prezident SR

Hoci musíme priznať, že za čias Andreja Danka na čele NR SR za účasti SNS v parlamente to nebolo o nič lepšie. Počas štvorročného priateľsko-poradného a zrejme aj obchodného zväzku Danka s Bugárom získala maďarská národnostná menšina kultúrnu i školskú autonómiu. Je len otázka času, kedy prídu s požiadavkami na územnú autonómiu.

Vlastný štát máme viac ako 27 rokov, no zápas o slovenskú štátnosť sa neskončil. Dá sa povedať, že doslova žijeme štúrovské časy, keď bolo všetko národné a vlastenecké zatracované.

Liberálni a menšinoví politici sú podstatne viac naklonení plniť požiadavky a uspokojovať zvyšujúce sa nároky rôznych menšín, ako presadzovať prospešné záležitosti pre majoritné obyvateľstvo.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus:

 

Nepamätám si, že by nejaký slovenský premiér používal slovník štvrtej cenovej skupiny – mucko, žumpa, múdrosráči, svine či špinavé psy. Nepamätám si, že by sa Slovenská republika ocitla v rukách psychicky nevyzretého predsedu vlády, od ktorého občania nevedia, čo môžu čakať, pretože je neschopný ničoho, ale schopný všetkého.

Nakoniec to veľmi jasným konaním ukazuje samotný premiér Igor Matovič, ktorý sa od volieb slovenskému národu len vyhráža, zakazuje, obmedzuje slobodu ľudí, vytvára chaos, paniku, šíri strach, ignoruje požiadavky väčšinového obyvateľstva. Maďarskej aj rómskej menšine vychádza mimoriadne v ústrety. Premiér si nenašiel čas prijať predstaviteľov najväčších slovenských zamestnávateľov z Klubu 500, ale dostatok času si našiel na usporiadanie priateľského stretnutia pri príležitosti stého výročia Trianonu so 100 osobnosťami z maďarskej menšiny a pri príležitosti rómskeho holokaustu prijal 100 osobností z rómskej menšiny. V rámci návštevy Maďarska premiér Matovič zasa vyhlásil, že Slovensko považuje Maďarov nielen za susedov, ale aj za blízkych priateľov. Zdôraznil, že ako prvý predseda slovenskej vlády sa dva dni pred stým výročím podpísania Trianonskej mierovej zmluvy prihlásil k spoločnej histórii Slovákov a Maďarov. Všetkým Maďarom odkázal, že jeho vláda na Slovensku vytvorí podmienky na to, aby mohli bez strachu používať svoj jazyk. „Naším cieľom je chrániť každého občana bez ohľadu na to, akým jazykom hovorí,“ konštatoval Matovič. 

Spokojnému Orbánovi neostávalo nič iné, len sa poďakovať slovenskému premiérovi za jeho gesto voči Maďarom s podotknutím, že Budapešť je hrdá na spoločenstvo Slovákov žijúcich v Maďarsku. Igorovi Matovičovi zjavne ubieha podstata, že nie je premiérom menšín, ale predsedom vlády všetkých občanov SR. Vyjadrenia Matoviča zaklincoval v uplynulých dňoch Antislovák a podpredseda NR SR Juraj Šeliga, ktorý súhlasí, aby sa niektoré štátne sviatky zrušili alebo prehodnotili. Deň Ústavy SR totiž považuje za zbytočný. „Ak sa prejdem po ulici hlavného mesta a opýtam sa, čo pre ľudí znamená deň ústavy, tak okrem toho, že je deň voľna a deti idú do školy, veľký vzťah k tomu dňu nie je,“ povedal Šeliga. Potrebuje toto azda ďalší komentár?  Možno sa žiada len jedna otázka. Kto zastupuje v parlamente mlčiacu väčšinu Slovákov?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.