MATOVIČ SI SVOJVOĽNE MENÍ ROZHODNUTIA EPIDEMIOLÓGOV PODĽA TOHO, ČO MU ĽUDIA PÍŠU NA FACEBOOKU

Richard Raši: Tieto čísla sme tu nemuseli mať, ak by sme posilnili kapacity ľudí, ktorí vyhľadávajú kontakty pozitívne testovaných ľudí na koronavírus, a ak by sa vláda lepšie pripravila na druhú vlnu pandémie na Slovensku.

Foto TASR
Dátum 27.09.2020

BRATISLAVA 27. septembra (SITA/extraplus.sk) - Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) nemôže svojvoľne meniť rozhodnutia konzília epidemiológov a spoliehať sa na reakcie na sociálnych sieťach. V dnešnej diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to povedal nezaradený poslanec Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD). V rozhodovaní o prijímaní opatrení prevláda podľa neho chaos a nepredvídateľnosť.

„Tieto čísla sme tu nemuseli mať, ak by sme posilnili kapacity ľudí, ktorí vyhľadávajú kontakty pozitívne testovaných ľudí na koronavírus, a ak by sa vláda lepšie pripravila na druhú vlnu pandémie na Slovensku," konštatoval Raši. Predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) priznala, že kritika opozície pri vyhľadávaní kontaktov je namieste. „Chcem však občanov ubezpečiť, že o tomto probléme diskutujeme a predpokladám, že v pondelok 28. septembra prídu po zasadnutí krízového štábu ďalšie riešenia," priblížila koaličná poslankyňa.

Predseda opozičnej strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba si v relácii ani po výzve moderátora nenasadil rúško. Rúška totiž podľa jeho slov oslabujú imunitu. Bittó Cigániková označila tento jeho postoj za „chrapúnsky".

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.