MATOVIČ: SLOVÁCI MALI OBSADIŤ NA CELÉ LETO OSTROV KORFU ABY ICH NIKTO NENAKAZIL

VIDEO: Premiér odkázal cestovným kanceláriám, že sa dostatočne nesnažia a mali by vymyslieť pre Slovákov napríklad priamu linku Bratislava - Korfu, prípadne iný izolovaný ostrov, ktorý obsadíme na celé leto a nevpustíme tam cudzincov.

Foto TASr
Dátum 10.07.2020

Aj keď by množstvo Slovákov chcelo zažiť leto na pláži pri mori, epidemiologická situácia je stále nevyspytateľná. Vo štvrtok pribudlo na Slovensku 53 prípadov koronavírusu a reakcia premiéra nenechala na seba dlho čakať. Na tlačovej konferencii sa ho redaktorka opýtala, prečo existuje zoznam zelených krajín, keď vláda odporúča Slovákom necestovať. Cestovným kanceláriám tak kazia predaj zájazdov. 

Matovič zareagoval opäť raz veľmi svojsky a do pléna hodil nápad, ako by sa všetci Slováci mohli bezpečne izolovať od ostatných dovolenkujúcich Európanov. Odkázal tak cestovným kanceláriám, že sa zrejme dostatočne nesnažili, pretože pokojne mohli okupovať celý ostrov ako grécke Korfu. Slováci ho podľa premiéra mali obsadiť na celé leto a nevpustiť tam cudzincov, ktorí by ich mohli nakaziť. Odporučil im vytvoriť priamu linku Bratislava - Korfu, prípadne iný izolovaný ostrov. Nevedno však, ako by na návrh pomyselnej anexie Korfu reagovala grécka vláda.

Video sa nachádza nižšie: