MATOVIČ: SLOVENSKO JE JEDNO VEĽKÉ OHNISKO NÁKAZY

„Odborníci tvrdia, že plošné testovanie má zmysel v ohniskách nákazy, ale Slovensko je jedno veľké ohnisko. Nežime v ilúzii, že máme na výber. Nech všetci tí múdri ľudia vyrobia vakcíny a zaočkujeme celé Slovensko za tri dni,” dodal Matovič.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 13.01.2021

Tvrdenia odborníkov o tom, že cestou pre Slovensko je iba masívne očkovanie a nie masívne testovanie na koronavírus, sú klamstvom a odborníci to vedia. Pred dnešným rokovaním vlády to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO).

„Odborníci tvrdia, že plošné testovanie má zmysel v ohniskách nákazy, ale Slovensko je jedno veľké ohnisko. Nežime v ilúzii, že máme na výber. Nech všetci tí múdri ľudia vyrobia vakcíny a zaočkujeme celé Slovensko za tri dni,” dodal Matovič.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) po rokovaní vlády k tejto téme povedal, že súčasná podoba lockdownu a navrhnuté opatrenia boli prijaté na základe stanoviska odborníkov na Ústrednom krízovom štábe (ÚKŠ). „My nemôžeme mať na ÚKŠ, alebo na vláde, alebo na konzíliu odborníkov, alebo na pandemickej komisii všetkých odborníkov sveta ani všetkých odborníkov Slovenska,” povedal Mikulec. Doplnil, že keď sa konkrétnych ľudí pýtal, ako si predstavujú inú formu lockdownu, tak len „pokrčili plecami” a nevedeli odpovedať. „Takže ja teraz veľmi nerád počúvam tieto vyjadrenia a musím byť aj kritický k niektorým kváziodborníkom,” dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.