MATOVIČ: SULÍK JE ZÁŠKODNÍK A VLASTIZRADCA

Predseda SaS Richard Sulík podľa Matoviča svojvoľne rozhodol o tom, že Slovensko nemá záujem o obrovskú investíciu z Číny, čím mal Slovensko pripraviť o miliardy.

Foto sitA/branislav bibel
Dátum 25.09.2023

Líder OĽaNO Igor Matovič pokračuje aj pár dní pred parlamentnými voľbami v útokoch na šéfa SaS a exministra hospodárstva Richarda Sulíka. Najprv zverejnil jeho komunikáciu s finančníkom Jaroslavom Haščákom, z ktorej vyplýva, že SaS sa postavila za súkromnú poisťovňu Dôvera a mala za to dostať PR články, v pondelok zas prišiel s tým, že Sulík Slovensko pripravil o najväčšiu investíciu v dejinách Slovenska. Takto pred rokom informoval čínsky gigant CATL o investícii do najväčšej baterkárne v Európe, ktorá napokon skončila v maďarskom Debrecíne.

Podľa šéfa OĽaNO však mal výrobca javiť seriózny záujem aj o náš trh, dokonca sme mali byť pri rozhodovaní vo finále. Nádej na prvú slovenskú baterkáreň však mala pohorieť na nezáujme rezortu hospodárstva, ktorému v tom čase šéfoval líder SaS Richard Sulík.

Sulík sa podľa Matoviča osobne stretol s vedením automobilky, rokovania však vraj dopadli katastrofálne. Minister hospodárstva sa mal správať arogantne a robiť si z vedenia firmu srandu. Obvinil ho aj z toho, že svojím správaním a svojou ponukou urazil amerického investora U.S. Steel, ktorý vlastní fabriku na výrobu ocele v Košiciach. Matovič tvrdí, že keď sa dozvedel, že Američania uvažujú nad predajom fabriky, navrhoval, aby štát od firmy kúpil 51-percentný podiel. 

„Kúpili by sme si zlatú sliepku späť s ročnou návratnosťou investície, Sulík však bol proti, pretože trval na tom, že štát je zlý vlastník," hovorí Matovič s tým, že predseda SaS vraj napokon súhlasil s tým, aby by štát svoj podiel odkúpil, avšak za oveľa nižšiu sumu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.