MATOVIČ TRVÁ NA VLÁDNYCH NOVINÁCH, CHCE DVA MILIÓNY VÝTLAČKOV

Koaliční partneri nadšenie premiéra nezdieľajú tvrdiac, že v dnešnej dobe by stačila aj digitálna verzia takýchto novín. Podľa Richarda Sulíka budú ľudia na Matovičových novinách čistiť zemiaky a baliť od nich jablká na jeseň.

Foto sita
Dátum 27.09.2020

Premiér Igor Matovič sa svojich propagandistických vládnych novín odmieta vzdať. A to i napriek tomu, že v koalícii má len veľmi malú podporu. Strany SaS a Za ľudí prejavujú k jeho zámerom nulovú mieru nadšenia, uvádza sa v reportáži TV Markíza. „Ľudia budú mať na čom čistiť zemiaky alebo do čoho baliť jablká na jeseň,“ uviedol na túto tému predseda SaS Richard Sulík. Proti vydávaniu tlačenej verzie novín protestuje aj ministerka informatizácie Veronika Remišová. „Buďme digitálni. Je to priorita európska i naša, nemusíme míňať peniaze na papier,“ argumentuje. Minister životného prostredia Ján Budaj zas navrhuje, aby sa noviny posielali len abonentom, ktorí o ne majú záujem.

Spojenca vo svojich plánoch našiel Matovič ako inak v strane Za ľudí, ktorá jeho nápadu drukuje. „Najmä sociálne okázaní ľudia nie sú zvyknutí denne používať internet. Chceme, aby aj oni mali informácie,“ vyhlásil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. A čo na to premiér Igor Matovič? Ten sa skalopevne drží toho, že noviny má zakotvené v programovom vyhlásení a ide o dohodu, z ktorej nemieni poľaviť. Tlači a distribúcii novín by malo predchádzať ukážkové verejné obstarávanie. Do domácnosti by sa malo rozdistribuovať dva milióny výtlačkov. Zatiaľ nie je jasné, kto budú do novín prispievať, vie sa len, že obsah bude v štýle servisných informácií.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.