MATOVIČ BY UŽ VLÁDU NEZOSTAVIL, KOALÍCIA BY MALA LEN 60 POSLANCOV

Ak by sa voľby do Národnej rady SR (NR SR) konali v októbri, zvíťazila by v nich strana Hlas-SD so ziskom 18,7 percenta voličských hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre politickú diskusnú reláciu TV Markíza NA TELO urobila agentúra Focus.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 18.10.2020

Ak by sa voľby do Národnej rady SR (NR SR) konali v októbri, zvíťazila by v nich strana Hlas-SD so ziskom 18,7 percenta voličských hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre politickú diskusnú reláciu TV Markíza NA TELO urobila agentúra Focus. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) by získalo 15,1 percenta. Oproti februárovým voľbám do NR SR by tak ich voličská podpora klesla o takmer desať percent. Na treťom mieste by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom vyše 10 percent hlasov. Štvrtou najsilnejšou parlamentnou stranou by bol Smer-SD na čele s Robertom Ficom.

Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) s 9,8 percentnou podporou. Hnutie Sme rodina by skončilo na šiestom mieste so ziskom 7,3 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostali aj Progresívne Slovensko (PS) s 5,3 percentami a KDH s 5,2 percentami. 

Hlas-SD 18,7%

OĽaNO 15,1%

SaS 10,7%

Smer-SD 10,5%

ĽSNS 9,8%

Sme rodina 7,3%

Progresívne Slovensko 5,4%

KDH 5,2%

Za ľudí 4,8%

SMK 3,2%

Most-Híd 2,4 %

Dobrá voľba 2,1%

SNS 2,1%

Vlasť 1,6%

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.