MATOVIČ VEREJNE OSPEVOVAL NACISTICKÚ STRANU NSDAP

AKTUALIZOVANÉ: Uhrík podáva trestné oznámenie na Matoviča. Premiér na tlačovej konferencii povedal, že Hitlerova politická strana NSDAP mala najviac členov a Matovičovou ambíciou je prekonať ju.

Foto Archív
Dátum 15.06.2020

BRATISLAVA 15. júna (TASR/extraplus.sk) – Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) podal trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Tvrdí, že počas stredajšej (10. 6.) tlačovej konferencie verejne prejavoval sympatie voči nacistickej strane NSDAP.

"Myslím si, že NSDAP bola najväčšia politická strana, a keď akože kvalita politickej strany sa meria podľa počtu členov, tak oni mali, myslím, že 25 miliónov, takže tú ambíciu máme prekonať, to NSDAP v tejto veci," reagoval vtedy premiér na otázku redaktora o jeho predstave o rozsahu členskej základne strany OĽaNO.

Podľa europoslanca tak Matovič vyjadril osobnú ambíciu prekonať NSDAP. "Čiže ju pravdepodobne považuje za pozitívny vzor minimálne v tejto veci," doplnil Uhrík.

"Keďže roky poznám ilúziu, ktorou niektoré médiá a Smer ohlupujú ľudí, že čím viac členov v strane, tým lepšia strana - úmyselne som použil tento absurdný príklad a spoľahol som sa, že aspoň teraz niektorí pochopia, že kvantita nezaručuje kvalitu. Príkladov máme požehnane - NSDAP, Smer-SD, SNS... Evidentne však ani teraz niektorí ľudia nie sú schopní pochopiť či už použitie hyperboly, alebo fakt, na ktorý som ňou upozornil," uviedol v reakcii na Uhríkove tvrdenia premiér.

 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.