MATOVIČ: VŠETKO MOHLO BYŤ UŽ OTVORENÉ, AK BY SLOVÁCI DODRŽIAVALI OPATRENIA

Premiér Igor Matovič tvrdí, že lockdown prestáva fungovať a nápadov na sprísnenie opatrení je množstvo. Podľa Matoviča je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že vírus bude medzi nami tak dlho, až kým nezačnú všetci poctivo dodržiavať opatrenia.

Foto TASR
Dátum 02.02.2021

Premiér Igor Matovič sa pripája k ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu a taktiež tvrdí, že lockdown nezaberá a to aj preto, že sa na Slovensku šíri britská mutácia koronavírusu. Krajčího návrh  týkajúci sa priepustok cez SMS považuje za jeden z prvých a očakáva, že prídu ešte ďalšie. 

„Toto funguje v Grécku celé mesiace, nemusíme vymýšľať koleso. Pán minister asi prišiel po nejakej otázke k takémuto nápadu. Tých nápadov bude asi veľa, niektoré z nich ani nebudú zrealizované," vysvetlil Matovič, ktorý si zároveň myslí, že nie je možné, aby polícia a armáda odkontrolovali všetkých Slovákov.

Podľa Matoviča je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že vírus bude medzi nami tak dlho, až kým nezačnú všetci poctivo dodržiavať opatrenia. 

„Všetko by mohlo byť otvorené, ale keď nie sme schopní dodržiavať opatrenia, o to horšie si žijeme," povedal Matovič a dodal, že slobody sa bez zodpovednosti nedočkáme. 

Otvorené mohli byť vraj aj školy a reštaurácie, ak by boli Slováci schopní dodržiavať súčasné opatrenia. 

V utorok zasadá pandemická komisia, ktorá sa bude zaoberať ďalšim sprísňovaním opatretní. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.