MATOVIČ VTIPKUJE O NEŽIADUCICH ÚČINKOCH VAKCÍNY ASTRA ZENECA: ASPOŇ VIEME, ŽE NÁS NEOČKUJÚ VODOU!

Premiér Igor Matovič v nedeľu prijal v Bojniciach dar od Francúzska - 15-tisíc vakcín od spoločnosti Astra Zeneca. Ide o vakcínu, ktorú napríklad Švajčiarsko neschválilo.

Foto tasr
Dátum 07.03.2021

Premiér Igor Matovič v nedeľu v Bojniciach prevzal 15-tisíc vakcín od spoločnosti Astra Zeneca. Ide o vakcíny s výraznými nežiaducimi účinkami, ktorú zatiaľ neschválilo Švajčiarsko a väčšina krajín, kde táto vakcína schválená je, obmedzila vekovú hranicu očkovaných.

„Bojnice, mesto s necelými 5-tisíc obyvateľmi, je srdcom celého Slovenska práve pre vakcínu AstraZeneca. Spoločnosť Unipharma tu skladuje a rozváža desiatky tisíc vakcín AstraZeneca po celom Slovensku a to úplne bezodplatne. Dnes som jej za tento prístup verejne poďakoval! Symbolicky sme dar prebrali deň pred zmenou v prístupe k očkovaniu vakcínou AstraZeneca na základe nových poznatkov. Od zajtra zvyšujeme, aj po vzore iných krajín, vekovú hranicu na očkovanie AstraZeneca a začíname očkovať ľudí vo veku 60-70 rokov. Vo Francúzsku sa táto hranica posunula až na 75 rokov. Nedávna štúdia zo Škótska tiež potvrdila, že vakcína AstraZeneca už 4. týždeň po podaní prvej dávky znižuje riziko hospitalizácií až o 94%. A to je presne to, čo Slovensko v tejto situácii potrebuje. 

Takže ešte raz veľké ďakujem Francúzsku a francúzskej vláde za túto pomoc a tiež francúzskemu veľvyslancovi na Slovensku Christophovi Léonzimu, ktorý pri tomto dare zohral nemalú osobnú úlohu. Spolu s našimi európskymi partnermi túto pandémiu zvládneme. Verím, že čoskoro budeme môcť aj my pomáhať iným,“ uviedol Igor Matovič na Facebooku.

O AstraZeneca boli pochybnosti, pripustil premiér. Postupne sa ale ukázalo, že ide o veľmi kvalitnú a dobrú vakcínu, povedal. Podľa premiéra je porovnateľná s tými, ktoré už na Slovensku používane a o možných vedľajších účinkoch pri očkovaní zavtipkoval so slovami: „Aspoň vieme, že nás neočkujú vodou.“ Na Slovensku vakcínou od firmy AstraZeneca budú očkovať ľudí do 70 rokov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.