MATOVIČ ZÚRI, MAĎARI HO OKLAMALI

Igor Matovič: Beriem to ako keď niekomu podávate ruku a on vám do nej napľuje! Také niečo sa nerobí a podľa toho to bude mať dôsledky. Podľa toho sa budeme k SMK chovať. Skončila akákoľvek spolupráca OĽaNO s SMK!

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 05.06.2020

Premiér Matovič, ktorý si už za necelých 100 dní vo vláde vyskúšal a povymieňal viacero rúšok, postupne si poprezliekal i niekoľko maškarných kostýmov. Z Indiána na bojovom chodníku, skalpujúceho svojich nepriateľov, uzavretím rómskych osád vzápätí sa odel do vesty pravého cigánskeho vajdu, chrániaceho svoje voličské ovečky. Do tretice potom sa výrokom o psoch na hraniciach premenil na šarhu, chrániaceho obyvateľstvo štátu pred privlečenou zahraničnou besnotou... Karneval na Úrade vlády pokračuje, keďže ten tradičný v Benátkach sa pre koronakrízu nekonal.

ČÍTAJTE TIEŽ:  MATOVIČOV POSLANEC GYIMESI ROZDÚCHAVA NÁRODNOSTNÉ VÁŠNE


Na dnešnej tlačovej besede po rokovaní vlády a sadnutí permanentného krízového štábu vystúpil predseda facebookovej vlády v exkluzívnom kroji Jánošíka. Valaškou v ruke zamával v momente, keď sa ho novinári opýtali na tajné stretnutie členov vládneho kabinetu so stovkou najvplyvnejších slovenských Maďarov v súvislosti s oslavou storočnice Trianonu. Juro Jánošík, ktorému baba z prípecka podsypala hrachu, pred liptovskou stolicou zaťato mlčal a neprezradil skoro nič. Igor Matovič, trpiaci chronickým katarom ústnej dutiny a rečových orgánov sa neudržal a naplno priznal, do akej siete sa sám zamotal... Musel s pravdou von a novinárom zveril spovedné tajomstvo, že ako prvý slovenský premiér v dejinách podal Maďarom žijúcim na Slovensku priateľskú ruku v snahe jasne ich ubezpečiť, že sú rovnocennými občanmi samostatnej Slovenskej republiky. Uznanlivo chápe, že Trianonská zmluva znamená pre Maďarov na celom svete traumu, no treba tiež vidieť, že ostatným národom v bývalom Uhorsku sa začal nový a slobodný život. Keď sa ho však  žurnalista s maďarským prízvukom opýtal na memorandum obsahujúce autonomistické požiadavky, ktoré dostal od SMK, trnavský Igor si navliekol Slotovu košeľu a Dankove nohavice. So zdvihnutou valaškou (po hlbokom nádychu) z neho neočakávane vypadlo: „Beriem to ako keď niekomu podávate ruku a on vám do nej napľuje! Také niečo sa nerobí a podľa toho to bude mať dôsledky“... Novinár chcel počuť aj viac o tých konzekvenciách... „Podľa toho sa budeme k SMK chovať. Skončila akákoľvek spolupráca OĽaNO s SMK!“ 

ČÍTAJTE TIEŽ: VLASTIZRADCA MATOVIČ CHYSTÁ AUTONÓMIU, OPOZÍCIA JE PARALYZOVANÁ A NÁRODNÉ SILY V TROSKÁCH

Nezdržal som sa smiechu pred obrazovkou TA3. Matoviča fakt nemusím, no spôsob akým si verejne zjedol horúcu kašu, ktorú si sám navaril, ma fakt pobavil. Ďalší slovenský politik sa presvedčil, že s vypočítavými politikmi a intelektuálmi maďarskej iredenty sa bratríčkovať neoplatí. Čardáš sa však ešte len začne. A to aj medzinárodný. Lebo pre všetkých 450 122 našich spoluobčanov maďarského pôvodu na Slovensku, pre 9,5 milióna obyvateľov susedného Maďarska a pre všetkých asi 5 miliónov Maďarov žijúcich vo svete, sa týmto vyjadrením ministerský predseda vlády Slovenskej republiky stáva úhlavným nepriateľom i vhodným terčom mediálnej poľovačky. Sorosov mešec sa zatrasie a z lipy možno začnú padať listy. A to ešte pred letnými prázdninami a pred jesenným snemom SNS, na ktorom si najstaršia slovenská politická strana (ktorá sa vo voľbách 2020 nedostala do parlamentu) bude voliť nového predsedu... Nad Tatrou sa blýska bratia! 

ČÍTAJTE TIEŽ: MAĎARI ÚTOČIA NA SLOVENSKÉ HRANICE

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

       

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.