MATOVIČA ZASTUPOVAL BABIŠ, KTO ZASTUPOVAL SLOVENSKO?

Vraciame sa vari späť pred rok 1993, keď Česi rozhodovali o menšom bratovi Slovákovi, alebo má niekto záujem obnoviť Československo?

Foto TASR/AP
Dátum 26.09.2020

Slovenského premiéra Igora Matoviča zastupoval v Bruseli na stretnutí premiérov krajín Vyšehradskej štvorky s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou český premiér Andrej Babiš. Kto zastupoval Slovenskú republiku, keď Matoviča zastupoval Babiš? Vraciame sa vari späť pred rok 1993, keď Česi rozhodovali o menšom bratovi Slovákovi, alebo má niekto záujem obnoviť Československo?

Je toto normálne, aby slovenský premiér odignorval stretnutie tohto formátu? Vedúci predstavitelia krajín V4 rokovali v Bruseli o dlhodobom rozpočte EÚ, o ozdravnom fonde po koronakríze v hodnote 750 miliárd eur i o novom Pakte o migrácii, pretože EÚ sa snaží prinútiť krajiny EÚ prijímať migrantov. Matovič neodišiel do Bruselu údajne pre jeho pracovnú vyťaženosť, pretože Slovensko navštívil prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský.

Vari nestačilo, aby ukrajinského prezidenta prijala na rezortnej úrovni podstatne obratnejšia a kultivovanejšia, ako Matovič, prezidentka SR Zuzana Čaputová? Veď tá je tiež v službách Američanov presne ako Volodymyr Zelenský. A tak sa stalo, že Igor Matovič, ako jediný premiér krajín V4 odignoroval historický summit v Bruseli. Matovič dal prednosť divadlu, ktoré predviedol na tlačovke, ale najmä na hodine otázok v NR SR, na ktorej prerazil politické dno. Namiesto toho, aby vysvetlil pochybné obchody v sume 600-tisíc eur svojej manželky Pavlíny, zaútočil na poslanca NR SR a podpredsedu strany Smer-SD Ľuboša Blahu, ktorému oznámil, že má na neho kompromitujúci materiál, kde bol opitý a mydlil barana. Je priam neuveriteľné sledovať do akého hnoja sa posúva slovenská politika. O úrovni súčasného parlamentu hovorí fakt, že istý poslanec nazval istú poslankyňu vylízanou hlupaňou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.