MATOVIČOV OBĽÚBENEC HATTAS NALOŽIL VLÁDE KVÔLI TESTOVANIU

Primátor Nitry Marek Hattas nechápe, prečo vláda informovala o výsledkoch plošného testovania na trikrát a stále inak. To, že Nitra spadla medzi ,,horšie" okresy sa dozvedel v piatok z tlačovky. Tvrdí, že sa vláda zahráva s ľudmi a je to absolutne necitlivé a neprípustné.

Foto TASR
Dátum 30.01.2021

Počas celoplošného testovania sa na základe výsledkov posudzovalo, ktorý okres bude patriť medzi ,,lepšie" a ktorý medzi "horšie" okresy, ktoré si budú musieť tento víkend testovanie zopakovať. Podľa premiéra Igora Matoviča bolo cieľom testovania znížiť počty infikovaných, ale aj počty hospitalizovaných a obetí. 

Prvé čísla z testovania oznámila vláda v utorok, ďalšie oznámil Igor Matovič v stredu 27. januára, vtedy oznámil, že do kategórie ,,horšie" z hľadiska epidemiolgickej situácie, sú len dve krajské mestá, Košice a Trnava. 

V piatok, 29. januára však minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že s výsledkom 1,3 a 1,1 percenta pozitívnych napokon patria k horším okresom patria aj okresy Bratislava a Nitra. K novému záveru došli po preverení všetkých dát z testovania.  Vzhľadom k tomu, že túto informáciu Krajčí publikoval príliš neskoro, tak si Bratislava a Nitra nemuseli zopakovať plošné testovanie. 

K tejto situácii sa na Facebooku vyjadril aj primátor Nitry Marek Hattas (Za ľudí), ktorý kritizuje vlastnú vládu za zvláštny spôsob komunikácie. Nerozumie prečo vláda informovala o výsledkoch na trikrát, a zakždým inak. To, že Nitra patrí medzi horšie okresy, sa dozvedel z Krajčího tlačovej besedy. 

„V utorok sme sa dozvedeli jedny čísla, v stredu ďalšie, aby sme sa z piatkovej tlačovej konferencie dozvedeli, že sme sa prepadli medzi “horšie” okresy. Takto si zahrávať s ľuďmi je absolútne necitlivé a neprípustné, nech už pochybil ktokoľvek,“ napísal Hattas vo svojom statuse.


Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Marek Hattas 29. januára 2021. 

Úprimne nerozumiem, prečo musela vláda informovať o výsledkoch testovania na trikrát. V utorok sme sa dozvedeli jedny čísla, v stredu ďalšie, aby sme sa z piatkovej tlačovej konferencie dozvedeli, že sme sa prepadli medzi “horšie” okresy. Takto si zahrávať s ľuďmi je absolútne necitlivé a neprípustné, nech už pochybil ktokoľvek. K situácii sa pravdepodobne ešte vrátim a vyjadrím sa obšírnejšie.

Teraz je však čas na zverejnenie dnešných výsledkov testovania:
Testovanie v meste Nitra za piatok 29.1.2021.
5056 otestovaných, 34 pozitívnych, 0.67% pozitivita.

Ďakujem všetkým, ktorí sa prišli otestovať, aj keď nemuseli. Ďakujem všetkým dobrovoľníkom, zdravotníkom, zamestnancom MsÚ Nitra. Vy všetci ste neoceniteľní a robíte, čo je vo vašich silách, aj napriek pretrvávajúcim nejasnostiam a neistote.

Veľká vďaka všetkým
 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.