MATOVIČOVA VLÁDA CHCE FINANČNE POMÔCŤ SAMOSPRÁVAM S TESTOVANÍM

Podpredseda NR SR a podpredseda strany Smer – sociálna demokracia Juraj Blanár vyjadril obavy, že päť eur, ktoré vláda sľúbila samosprávam za jeden vykonaný antigénový test, nemusí stačiť. 

Foto TASR
Dátum 30.01.2021

Vláda sa samosprávam s nákladmi za celoplošné testovanie obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 bude snažiť pomôcť. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO).

„V minulosti sa tieto veci tak isto diskutovali a dodatočne sa náklady preplácali. Určite nenecháme samosprávy napospas tejto situácii a určite sa budeme snažiť im pomôcť. Keby došlo k takejto situácii, som presvedčený, že sa vieme tejto situácii postaviť a vieme samosprávam pomôcť,“ povedal Krúpa.

Podpredseda NR SR a podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer – SD) Juraj Blanár vyjadril obavy, že päť eur, ktoré vláda sľúbila samosprávam za jeden vykonaný antigénový test, nemusí stačiť. V prípade, že niektoré samosprávy neotestujú dostatočný počet ľudí, by sa im podľa neho náklady na testovanie nemuseli od štátu vrátiť. Blanár uviedol, že niektoré samosprávy budú potrebovať aj iné formy finančných kompenzácii. Krúpov prísľub Blanár uvítal a dodal, že dúfa, že zo strany vlády sa uvedený postoj pretaví aj do oficiálnej informácie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.