MATOVIČOVCI: FICO OBČANOM NAPĽUL DO TVÁRE

Tí, ktorí vypínali alternatívne weby sa dnes prihovárajú za tendenčný mainstream.

Foto SITA/BRANislav bibel
Dátum 20.11.2023

Hnutie Slovensko (predtým OĽaNO a priatelia) považuje konanie predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) prerušiť akúkoľvek komunikáciu s vybranými médiami za neprípustné a nehodné premiéra. Podľa hnutia je to neúctivé voči divákov i čitateľom týchto médií. Týmto krokom ich Fico „odrezal" od aktuálnych informácií z priestorov Úradu vlády SR. „Po tom, čo sme oslávili už 34. výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu je toto pľuvanec predsedu vlády do tváre všetkým občanom, ktorí majú právo na slobodný prístup k informáciám," uviedlo hnutie Slovensko na sociálnej sieti.

Poslanec Rastislav Krátky (Slovensko) tvrdí, že Ficove kroky „páchnu" obdobím spred novembra 1989. „Odsudzujeme ich a sme presvedčení, že nepatria do výbavy žiadneho štátneho predstaviteľa a už vôbec nie premiéra," uviedol Kráky.

Predseda vlády Fico prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie komunikácie potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť". Fico tvrdí, že od vzniku jeho vlády si spomínané médiá neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci. „Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií," uviedol premiér.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.