MATOVIČOVCI A SULÍKOVCI TVRDIA, ŽE POSÚVAJÚ SLOVENSKO K LEPŠIEMU

OĽANO tvrdí, že vo svojich rezortoch robí zásadné zmeny. Poukázalo na zmeny v podmienkach voľby generálneho prokurátora, ambíciu zastaviť zadlžovanie nemocníc a zlepšiť starostlivosť o pacientov.

Foto TASR
Dátum 21.09.2020

 BRATISLAVA 21. septembra (TASR/extraplus.sk) - Počas prvého polroka vlády Igora Matoviča (OĽANO) sa podarilo presadiť viacero vecí, ktoré posúvajú Slovensko k lepšiemu. Tvrdia to vládne hnutie OĽANO a strana SaS. OĽANO deklarovalo, že v tomto trende bude pokračovať. SaS vyzdvihla a ocenila prácu svojich ministrov a štátnych tajomníkov. SaS je podľa slov svojho hovorcu Ondreja Šprláka hrdá na svojich ministrov a štátnych tajomníkov. "Sú zárukou odbornosti a zdravého rozumu. Prvý polrok vo vláde Igora Matoviča sa v prvom rade niesol v duchu boja proti koronavírusu, avšak podarilo sa nám presadiť viacero vecí, napríklad takzvané kilečko - súbor viac ako sto opatrení, vďaka ktorým sa Slovensko po rokoch vlády Smeru mení na krajinu, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť," uviedol Šprlák v súvislosti s uplynutím prvého polroka od nástupu novej vlády.

Hovorkyňa OĽANO Dáša Macaríková poznamenala, že vláda plní základný bod svojho programu, a to je boj s korupciou a očista štátu. "Toto je poslanie, na ktoré nám dali mandát voliči a ktoré je pre túto vládu na prvom mieste," uviedla a pripomenula viaceré kauzy predchádzajúcich vlád. Tie podľa jej slov zanechali štát a jeho financie v "zúfalom stave". OĽANO tvrdí, že vo svojich rezortoch robí zásadné zmeny. Poukázalo na zmeny v podmienkach voľby generálneho prokurátora, ambíciu zastaviť zadlžovanie nemocníc a zlepšiť starostlivosť o pacientov, ako aj na snahu o zabezpečenie bezzásahového územia v národných parkoch a podobne. "Občanom sme v programovom vyhlásení vlády sľúbili dobré a kvalitné spravovanie štátu. Prvé kroky už máme za sebou," skonštatovalo OĽANO.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.