MATOVIČOVE BIELE KONE

S výhrou obyčajného Igora v parlamentných voľbách vtrhla na Slovensko koronakríza, chaos, demagógia i veľká svetová hanba. Matovič sa ani v kresle ministerského predsedu nezbavil alibizmu, sebaľútosti, klamstva ako pracovnej metódy, narcizmu i chrapúnstva vo vystupovaní na verejnosti a v slovných súbojoch s politickými rivalmi.

Foto SITA/MRTIN HAVRAN
Dátum 02.11.2020

Medzi najkrajšími desiatimi plemenami ušľachtilých koní nájdeme len jedno jediné plemeno bieleho kopytníka. No práve to je na prvom mieste rebríčka. Je to plemeno arabského koňa. No známe a cenené sú i ďalšie druhy arabských a berberských plnokrvníkov, obdivuhodné sú francúzsky camargueský, andalúzsky kôň a vďaka parkúru sa preslávilo plemeno lipicanských koní, ktoré sú známe predovšetkým z viedenskej Španielskej jazdeckej školy.

Spomínam to len preto, že už viem, čomu sa bude môcť onedlho venovať momentálny predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič. S veľkou pompou a s 25 percentami hlasov zúčastnených voličov vyhral na jar 2020 parlamentné voľby. Spolu s ním vtrhla na Slovensko koronakríza, chaos, demagógia i veľká svetová hanba. Uplynulo osem mesiacov a hnutiu OĽaNO s jeho predvolebnou koalíciou NOVA-KÚ-Zmena zdola klesli v októbri 2020 podľa merania agentúry AKO preferencie na 15,30 percenta. Najsilnejší opoziční lídri – parlamentnej strany Smer-SD Robert Fico (8,30 percenta) i mimoparlamentnej Hlas-SD Peter Pellegrini (18,80) ho jasne pomenovali. Za Matovičove rozhodnutia padajú trestné oznámenia i podania na ústavný súd. Zdá sa, že márne, keďže súčasná vládna koalícia už drží „zreformovanú“ prokuratúru i súdnictvo pevne v rukách... Až si zvolia „svojho“ generálneho prokurátora, bude vymaľované!

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.