MATOVIČOVI DÔVERUJE LEN SEDEM PERCENT OBČANOV

Najvyššiu dôveryhodnosť spomedzi politikov má predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 37 percent, nedôveruje 53 percent ľudí. Najmenej dôveryhodným politikom je poslanec Národnej rady SR a šéf hnutia Slovensko Igor Matovič. Dôveruje mu sedem percent, naopak, nedôveruje 83 percent ľudí. 

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 09.01.2024

Najvyššiu dôveryhodnosť spomedzi politikov má predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 37 percent, nedôveruje 53 percent ľudí. Najmenej dôveryhodným politikom je poslanec Národnej rady (NR) SR a šéf hnutia Slovensko Igor Matovič. Dôveruje mu sedem percent, naopak, nedôveruje 83 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK, ktorý realizovala od 13. novembra do 17. decembra minulého roka na vzorke 1086 respondentov.

Druhou v rebríčku dôveryhodnosti politikov je prezidentka SR Zuzana Čaputová. Dôveru jej vyjadrilo 34 percent opýtaných a nedôveru 56 percent. Nasleduje za ňou premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico s dôverou 33 percent a nedôverou 57 percent. Podpredseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko získal dôveru 20 percent a nedôveru 67 percent ľudí. Líder hnutia Progresívne Slovensko a podpredseda NR SR Michal Šimečka má dôveru 19 percent a nedôveru 68 percent respondentov.

Nasleduje predseda mimoparlamentného hnutia Republika Milan Uhrík s dôveru 17 percent a nedôverou 68 percent. Šéfovi mimoparlamentného hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi dôveruje 16 percent a nedôveruje 73 percent opýtaných. Predseda mimoparlamentných Demokratov Eduard Heger má dôveru 15 percent a nedôveru 74 percent ľudí.

Poslancovi parlamentu a lídrovi strany SaS Richardovi Sulíkovi dôveruje 13 percent a nedôveruje 75 percent respondentov. Nasleduje poslanec NR SR a šéf KDH Milan Majerský s dôverou 12 percent a nedôverou 70 percent. Líder mimoparlamentnej Aliancie Krisztián Forró získal dôveru desať percent a nedôveru 56 percent opýtaných. Predsedovi mimoparlamentnej strany ĽSNS Marianovi Kotlebovi dôveruje deväť percent a nedôveruje 78 percent osôb.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.