MATOVIČOVO VYHRÁŽENIE NEPOMOHLO. "SVALOVCI" SMERUJÚ DO BRATISLAVY

Pomalá jazda predstaviteľov fitness centier upozorňuje na nespravodlivosť karanténnych opatrení.

Foto Archív
Dátum 25.05.2020

Od 7:00 sa pomaly presúvajú protestujúci predstavitelia fitness centier po dialnici D1 a svojou pomalou jazdou upozorňujú na nespravodlivosť karanténnych opatrení. 

Protestanti sa zišli aj napriek statusu Igora Matoviča, ktorý uverejnil na svojom Facebooku, včera 24. mája 2020.

Matovič vo svojom statuse na sociálnej sieti avizuje, že v pondelok dopoludnia zasadne opätovne konzílium a bude riešiť okrem iných tém aj možné otvorenie fitness centier a ostatných vnútorných športovísk. Dodal tiež, že v prípade, ak konzílium nechá fitness centrá zatvorené, tak je pripravený v koalícii presadiť odškodné v podobe voľných permanentiek pre osoby nad 40 rokov. Návrh prezentoval podľa vlastných slov aj v utorok (19. 5.) na stretnutí s poslancami za OĽaNO a hlavným hygienikom. 

Premiér zároveň varuje, že ak pristúpia majitelia fitness centier k blokáde diaľnice, tak z plánu odškodnenia upustí. „Rovnako blokáda diaľnice spôsobí, že predložím návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin, tak, ako je to v iných civilizovaných krajinách,“ doplnil premiér. „Nemôže si viac niekto myslieť, že obmedzovaním slobodného pohybu iných a braním si za rukojemníkov nevinných ľudí, bude beztrestne získavať pre seba akékoľvek výhody,“ myslí si Matovič. 

AKTUALIZOVANÉ (9:19)

Igor Matovič pozval dnes ráno majiteľov fitnescentier na stretnutie na úrad vlády, ak o to majú záujem. Uviedol to na Facebooku po tom, ako sa rozhodli neprotestovať úplnou blokádou dialnice D1. 

„Som veľmi rád, že si organizátori blokovania diaľnice dali povedať a rozhodli sa pôvodný plán nakoniec neuskutočniť a svoj protest zrealizovali len spomalenou jazdou," povedal premiér. Zároveň sa poďakoval za to, že majitelia fitnescentier odmietli "politizáciu čisto hygienickej otázky“.

Majitelia fitnescentier premávku na diaľnici do hlavného mesta nezablokovali, ale len spomalili. Naďalej však žiadajú okamžité uvoľnenie ich podnikania a otvorenie fitnescentier. Premiér avizoval, že v pondelok dopoludnia bude zasadať konzílium odborníkov a bude riešiť okrem iných tém aj možné otvorenie fitnescentier a ostatných vnútorných športovísk.