MAŽGÚT: ZÁPISNICA Z CESTY NAŠICH ÚRADNÍKOV DO BRUSELU SA PODOBÁ POZÝVACIEMU LISTU Z ROKU 1968

Predstavitelia slovenských mimovládok a štátnych orgánov v apríli žiadali Brusel o zásah proti opozícii na Slovensku.

Foto FB Jána Mažgúta
Dátum 02.06.2023

Nová doba, rovnaké metódy. Takto zhodnotil hovorca strany Smer-SSD Ján Mažgút text uniknutej zápisnice zo stretnutia zástupcov niektorých slovenských úradov a mimovládok s bruselskou „elitou“. Prirovnal to k pozývaciemu listu, na základe ktorého prišli vojská Varšavskej zmluvy do Československa.

„V auguste 1968 píše Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasil Biľak tzv. Pozývací list, v ktorom žiadali Leonida Brežneva „Poskytnúť skutočnú pomoc a podporu všetkými možnými spôsobmi, ktoré máte k dispozícii“ zachrániť Česko-Slovensko pred hrozbou kontrarevolúcie. Výsledok? Zastavenie demokratizačných procesov vo vtedajšom Československu za prítomnosti monitorovacej skupiny, ktorá sa tu zdržala viac ako 30 rokov," pripomína Mažgút. V apríli 2023 sa 21 štátnych úradníkov a predstaviteľov mimovládok zúčastnilo zahraničnej pracovnej cesty na pôde EÚ a NATO, kde zaznelo, že situácia na Slovensku je veľmi kritická a v kontexte nadchádzajúcich volieb je potrebné s tým niečo robiť, lebo voľby budú zneužité. Požiadali predstaviteľov NATO o zaslanie counter-hybrid support teams na SR, s upresnením, že „NATO musí čo najskôr riešiť otázku volieb, pretože vyhrá Fico a Pellegrini a SR vystúpi z NATO. Slovensko potrebuje v tejto veci pomoc."

Neskutočná drzosť, ktorú môžeme s čistým svedomím prirovnať k vlastizrade a snahe o obmedzenie demokracie na Slovensku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.