MAZUREK PODAL TRESTNÉ OZNÁMENIE V SÚVISLOSTI S NÁKUPOM RÝCHLOTESTOV

Poslanec NR SR Milan Mazurek podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s nákupom antigénových rýchlotestov.

Foto TASR
Dátum 21.10.2020

BRATISLAVA 21. októbra (TASR/extraplus.sk) - Poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s nákupom antigénových rýchlotestov. TASR o tom informoval hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Štát mal podľa neho uzatvoriť zmluvu na nákup testov na plošné pretestovanie obyvateľov s firmou Eurolab Lambda, ktorá mala mať v čase predloženia cenovej ponuky nedoplatky v Sociálnej poisťovni. Zo zákona o verejnom obstarávaní podľa Mazureka vyplýva, že predkladajúci nemôže mať v čase predloženia cenovej ponuky evidované nedoplatky v sociálnom poistení. V tejto súvislosti podal "trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov: zneužívanie právomoci verejného činiteľa a marenie úlohy verejným činiteľom na neznámeho páchateľa".

Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR uzavrela kúpne zmluvy na skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19 s troma firmami. Dodať majú spolu 13 miliónov kusov testov, dokopy za 52,3 milióna eur bez DPH. Najviac testov má dodať spoločnosť Eurolab Lambda. Dva milióny testov má dodať spoločnosť Abbott Laboratories Slovakia. SŠHR uzavrela zmluvu aj so spoločnosťou Juhapharm, ktorá má dodať milión testov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.