MAZUREK: VLÁDA V ROKU 2020 ROZDÁVALA MIMOVLÁDKAM MILIÓNY!

Milan Mazurek: Kým je národná kultúra potláčaná a Matici Slovenskej hrozí zánik, kým sa na podporu pôrodnosti v mladých rodinách prostriedky nájsť nevedia, tak vlády (minulá aj súčasná) rozdávajú ťažko zarobené peniaze daňových poplatníkov na takéto hlúposti.

Foto FACEBOOK MM
Dátum 25.04.2021

Poslanec NR SR Milan Mazurek (hnutie REPUBLIKA) zverejnil na sociálnej sietiinformáciu o dotáciách vlády pre tretí sketor. „Len v roku 2020 dostali najrozličnejšie mimovládky na svoju zbytočnú činnosť milióny eur zo štátneho rozpočtu. Infografika ukazuje len niektoré konkrétne projekty, schválené v rámci dotačnej schémy Ministerstvom spravodlivosti SR. Tieto projekty schválila 28. februára 2020 ešte Pellegriniho vláda. Mimovládky, ktoré tieto nezmysly vymysleli však dostali ďalšie peniaze cez iné dotačné schémy, cez ďalšie rezorty (kultúra, vnútro, školstvo, úrad vlády, samosprávne kraje...). Niektoré si tak prilepšili aj o státisíce eur.  Kým je národná kultúra potláčaná a Matici Slovenskej hrozí zánik, kým sa na podporu pôrodnosti v mladých rodinách prostriedky nájsť nevedia, tak vlády (minulá aj súčasná) rozdávajú ťažko zarobené peniaze daňových poplatníkov na takéto hlúposti. V Republike máme odvahu povedať dosť! A zastaviť toto plytvanie peniazmi daňových poplatníkov“, napísal na záver Milan Mazurek.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.