MEČIAR: LIBERÁLI NIE SÚ DEMOKRATI

Vladimír Mečiar, trojnásobný premiér Slovenskej republiky: Liberáli nie sú demokrati. Pestujú si svoju ideológiu, pretláčajú ju za každú cenu, a to aj spôsobom, ktorý nie je vždy dobrý a správny. Treba sa vrátiť k občianskemu princípu.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 02.01.2023

Pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky poskytol Vladimír Mečiar rozhovor televízii TA3. V ňom odpovedal aj na otázku, ako vníma súčasný trend zmeny konzervatívneho a tradičného Slovenska na liberálnejšie a menej tradičné s dôrazom na akceptáciu menšín. Podľa neho nemožno „hovoriť o nejakom liberálnom Slovensku“.

„Liberáli nie sú demokrati. Pestujú si svoju ideológiu, pretláčajú ju za každú cenu, a to aj spôsobom, ktorý nie je vždy dobrý a správny. Treba sa vrátiť k občianskemu princípu. Sú to občania tohto štátu, ktorí majú isté postavenie a rozhodovacie práva, ktoré sú im dnes upreté. Niektoré inštitúcie sa rozhodli, že referendá nebudú uznávať,“ povedal Mečiar.

Podľa neho sa treba vrátiť k priamej voľbe a k tomu, že ľudia budú môcť priamo vyslovovať názory. „Politika štátu sa bude dotvárať ako sumár a výsledok vnútorných a vonkajších vzťahov. Inak to nikdy nebude dobré. Raz sa budeme prispôsobovať liberálom, raz konzervatívcom. Ako v USA. Teraz je v Európskej únii Ursula von der Leyenová, ktorá je militaristická. Budeme preto aj my militaristickí? Musíme vychádzať zo svojich potrieb, svojej podstaty a svojho záujmu a, samozrejme, rešpektovať vonkajšie vzťahy,“ dodal Vladimír Mečiar.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.