MEDIÁLNY HOLOKAUST
Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Pre záchranu slobody slova boli viac ako nutné predčasné voľby, pretože pri ich zradcovskej mentalite a agresivite by dnes v NR SR už prijímali zákon na zákaz médií, ktoré nejdú s nimi v progresívno-liberálnej línii. Hoci máme novú vládu, nebude jednoduché ustáť zápas o slobodu slova či charakter suverénneho a zvrchovaného štátu, pretože opozícia má všetky tromfy v rukách na rozpútanie farebnej revolúcie.
Na konci roka 2023 sa konala konferencia Únie slovenských novinárov s názvom Médiá a politika, na ktorej som mala príležitosť vystúpiť na tému Ako sme prežili mediálny holokaust. Hneď v úvode som musela skonštatovať, že mediálny holokaust sa nezačal príchodom Matovičovej, Hegerovej či Ódorovej vlády. Jeho korene totiž siahajú hlboko do novodobej histórie Slovenskej republiky. Médiá boli slobodné v podstate len krátky čas od revolúcie do volieb v roku 1998. Pamätám si časy, keď existoval týždenník Slobodný Piatok, neskôr týždenník Extra (ideový predchodca dnešného Extra plus), denník Slovenská republika, Zmena, denník Národná obroda, Rádio Nitra – neskôr Rádio Hviezda FM, televízia VTV či Luna a, samozrejme, dnešný mainstream. Kým médiá hlavného prúdu prežili dodnes, tie pronárodné skončili.
Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Pre záchranu slobody slova boli viac ako nutné predčasné parlamentné voľby, pretože pri ich zradcovskej mentalite a agresivite by dnes v NR SR už prijímali zákon na zákaz médií, ktoré nejdú s nimi v progresívno-liberálnej línii. Hoci máme novú vládu pod taktovkou Roberta Fica, nebude jednoduché ustáť zápas o slobodu slova či charakter suverénneho a zvrchovaného štátu, pretože opozícia má všetky tromfy v rukách na rozpútanie farebnej revolúcie.
A k mainstreamu 31. augusta 1996 pribudla Televízia Markíza, ktorá začala s likvidáciou všetkého proslovenského. Tento americký projekt svojou mediálnou politikou stvoril Mikuláša Dzurindu a jeho koalíciu, ktorá v roku 1998 prevzala moc a spustila mediálny holokaust všetkých pronárodných médií. Ale žiaľ, veľkou mierou k likvidácii proslovenských médií prispeli aj vtedajší „odborníci“ z HZDS, ktorí nemali ani poňatia o tom, čo je mediálna politika. Nehovoriac o podcenení tretieho sektora.
Extra plus je jediné médium, ktoré prežilo Mečiarov trucpodnik, Dzurindovu garnitúru, neskôr Ficovu vládu, ktorá Extra plus rešpektovala, hoci oveľa bližšie mala k mainstreamovým médiám, čo sa im neraz vypomstilo. Extra plus prežilo Matovičovu, Hegerovu i Ódorovu vládu a práve vstupuje do 24. roka svojho života. Vzniklo v roku 2000 navzdory všetkým vtedajším politikom, avšak vďaka podpore fanúšikov bývalého Extra.
Prežilo, pretože za ním nestál nijaký oligarcha, a len vďaka tomu mohlo zostať slobodné, keďže mu nik nemohol diktovať obsah. Prežilo najmä vďaka presvedčeniu, že bojuje za Slovensko. Prežilo vďaka pracovitosti všetkých podieľajúcich sa na tlačenej i elektronickej verzii Extra plus. A, samozrejme, prežilo vďaka čitateľom i abonentom. Za tú dlhoročnú priazeň treba našim verným úprimne poďakovať. V priebehu existencie sme však zažili aj krušnejšie chvíle. Prvý priamy útok sme zaznamenali v roku 2004 od redaktorky týždenníka Trend, ktorá dokázala svojimi článkami vystrašiť našich inzerentov, napríklad Prvú stavebnú sporiteľňu, ktorá pod mediálnym nátlakom prerušila s Extra plus spoluprácu. Ďalší úder prišiel v júli 2017, keď prišlo k okamžitému vylistovaniu z predajní TESCO s odôvodnením, že časopis nezodpovedá jeho interným kritériám. To, čo tu však začala predvádzať matovičovsko-hegerovská vláda v spolupráci s Esetom, Gerulata Technologies, stránkou Konspiratori.sk a NBÚ, bol nonsens. Internetová stránka Extra plus čelila nevídaným hackerským útokom, a tak musela v roku 2022 ísť do núteného trojmesačného režimu údržby. Títo cenzori verejnosti ukázali, ako sa robí mediálny holokaust.
Myšlienka mesiaca:
Najväčšia odvaha bude šíriť pravdu.
Roman Stopka, predseda politickej strany Práca slovenského národa (PSN)
Vtedy za alternatívne médiá bojovali opoziční politici Ľuboš Blaha, Tomáš Taraba, Erik Kaliňák či Robert Fico. Kde boli „ochrancovia“ demokracie, spravodlivosti, pravdy a právneho štátu? Kde boli dnešní opoziční okydávači SR z europarlamentu? Prečo pri vypínaní webov a útokoch na médiá alternatívneho prúdu nezvolávali protesty? Odpoveď je jednoduchá: objektívne informovanie im nevyhovuje. Pre záchranu slobody slova boli viac ako nutné predčasné parlamentné voľby, pretože pri ich zradcovskej mentalite a agresivite by dnes v NR SR už prijímali zákon na zákaz médií, ktoré nejdú s nimi v progresívno-liberálnej línii. Hoci máme novú vládu pod taktovkou Roberta Fica, nebude jednoduché ustáť zápas o slobodu slova či charakter suverénneho a zvrchovaného štátu, pretože opozícia má všetky tromfy v rukách na rozpútanie farebnej revolúcie.
Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.
DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.
UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.