MEDZI ELITOU

Slovensko má zastúpenie medzi najrýchlejšie rastúcimi technologickými firmami 

Foto archív
Dátum 08.12.2017

BRATISLAVA 8. decembra (TASR/Extra plus) – Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA) sa zaradili aj štyri slovenské firmy. Umiestnili sa v aktuálnom rebríčku Deloitte Technology Fast 500. V konkurencii ďalších rýchlo rastúcich technologických firiem sa umiestnila slovenská spoločnosť Inloop na 51. mieste, firma Riešenia skončila 323. a Pizza SEO obsadila 388. miesto. Posledným účastníkom zo Slovenska, ktorý sa vošiel do rebríčka ako 439. najrýchlejšie rastúca technologická firma, je RESCO.

"Úspech viacerých spoločností z nášho regiónu by mohol byť povzbudením pre tvorivých a šikovných ľudí na Slovensku, pretože poukazuje na veľkú perspektívu technologického rozmachu a inovácií a na fakt, že dobrý nápad sa dá realizovať kdekoľvek," zhodnotila partnerka Deloitte na Slovensku Ivana Lorencovičová. Prvé miesto v rebríčku patrí spoločnosti Deliveroo z Veľkej Británie, ktorá ponúka svojim klientom službu objednávky jedál z miestnych reštaurácií. Táto firma dosiahla rast tržieb na úrovni 107.117 percent. V prvej desiatke sa nachádzajú aj dve spoločnosti z Českej republiky. Ide o Kiwi.com na siedmom mieste a Prusa Research na deviatom.

Stredoeurópsky región je v rebríčku zastúpený celkovo 62 spoločnosťami, z geografického hľadiska má tretí najväčší počet reprezentantov. Najviac firiem z tohto regiónu je poľských (25), nasleduje Litva so siedmimi, Chorvátsko so šiestimi, päť bulharských a rovnako českých spoločností. Slovensko a Rumunsko má zhodne štyroch zástupcov, Maďarsko troch, Bosna a Hercegovina, Estónsko a Lotyšsko majú po jednom. V rebríčku už siedmy raz po sebe dominovalo Francúzsko, tento rok s 97 spoločnosťami. Rebríček Technology Fast 500 zostavila poradenská spoločnosť Deloitte. Už 17. rok hodnotí najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti z regiónu EMEA, a to na základe rastu ich výnosov za štvorročné obdobie. Tento rok sa analyzovali výnosy za roky 2013 – 2016. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.