MELONIOVÁ: VERILA SOM V LEPŠIE VÝSLEDKY MOJEJ VLÁDY V OBLASTI MIGRÁCIE

Meloniovej strana Bratia Talianska (Fratelli d'Italia) bola vo vlaňajších voľbách zvolená prevažne na základe sľubu znížiť masovú migráciu do Talianska.

Foto sita/ap
Dátum 24.09.2023

Talianska premiérka Giorgia Meloniová priznala, že dúfala, že sa jej vláde podarí "lepšie" kontrolovať nelegálnu migráciu, ktorá prudko stúpla, odkedy jej krajne pravicová strana pred rokom vyhrala voľby. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

"Jasné, že sme dúfali v lepšie výsledky v oblasti imigrácie, na ktorej sme tak tvrdo pracovali," povedala v rozhovore odvysielanom v televíznej spravodajskej relácii TG1 v sobotu neskoro večer. "Je to určite veľmi zložitý problém, ale som si istá, že sa dostaneme na koreň veci," dodala.

Meloniovej strana Bratia Talianska (Fratelli d'Italia) bola vo vlaňajších voľbách zvolená prevažne na základe sľubu znížiť masovú migráciu do Talianska, píše AFP. Počet ľudí prichádzajúcich na lodiach zo severnej Afriky sa však naopak zvýšil. Talianske ministerstvo vnútra zaznamenalo tento rok už viac ako 130-tisíc migrantov, ktorí sa do krajiny dostali cez Stredozemné more. Vlani ich za rovnaké obdobie bolo 70-tisíc.

Na taliansky ostrov Lampedusa začiatkom septembra dorazilo v priebehu troch dní 8500 ľudí. Meloniová následne požiadala Európsku úniu, aby zasiahla, keďže tlak migrantov prichádzajúcich do krajiny je podľa nej neúnosný. Brusel v reakcii sľúbil Taliansku pomoc a oznámil, že v rámci paktu zameraného na zastavenie nelegálnej migrácie začne Tunisku poskytovať financie určené na zabránenie odchodu lodí s migrantmi.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.