MELONIOVÁ VYZVALA INDIU, ABY ZOHRALA KĽÚČOVÚ ÚLOHU PRI UKONČENÍ VOJNY NA UKRAJINE

Indický premiér Naréndra Módí zopakoval svoj opatrný postoj opätovným potvrdením, že mier možno dosiahnuť len prostredníctvom diplomacie a dialógu. India sa dosiaľ zdržala priamej kritiky ruskej invázie. Obe krajiny sú spojencami od čias studenej vojny.

Foto SITA/AP
Dátum 03.03.2023

Talianska premiérka Giorgia Meloniová vyzvala Indiu, aby zohrávala ústrednú úlohu pri uľahčovaní rokovaní o ukončení vojny Ruska proti Ukrajine. Povedala to na samite skupiny G20 v Naí Dillí. Podľa Meloniovej by India, ktorá má tento rok predsedníctvo G20, mohla v takomto procese zastupovať potreby menej rozvinutých krajín. „India môže zohrať ústrednú úlohu pri uľahčovaní procesu rokovaní o zastavení nepriateľstva na Ukrajine,“ povedala Meloniová po rozhovoroch s indickým premiérom Naréndrom Módím.

Meloniová odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu a zdôraznila jej nepriaznivý vplyv na rozvojové krajiny z hľadiska potravinovej a energetickej bezpečnosti. Módí zopakoval svoj opatrný postoj opätovným potvrdením, že mier možno dosiahnuť len prostredníctvom diplomacie a dialógu. „India je pripravená podporiť mierovú iniciatívu v tomto smere,“ poznamenal. India sa dosiaľ zdržala priamej kritiky ruskej invázie. Obe krajiny sú spojencami od čias studenej vojny.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.