MENGELEHO UČNI

Ak niekto spochybňuje šialenstvo okolo pandémie, dostane nálepku konšpirátora. Igor Bukovský, Vladimír Malec, Janek Ledecký, Lucie Bílá, Andrea Bocelli, Madonna, Marat Safin, či Novak Djokovič nehrajú hru farmaceutického priemyslu. 

Foto TASR/AP
Dátum 19.09.2020

Školopovinné deti, ktoré na jar – počas celosvetovej koronavírusovej pandémie – spoznali aj vyučovanie na diaľku cez počítač, už dobre vedia (alebo minimálne šípia), že nie všetko je tak, ako sa v televíznych správach zobrazuje. Dospelí si o tom myslia svoje, poniektorí vyslovili názor nahlas. Pokiaľ sa nezhodoval s oficiálnym výkladom, označili ich za konšpirátorov. Vraj na ich tvrdenia či konštrukcie niet dôkazov. Tvrdia to podkutí mediálni „neveriaci Tomášovia“, ktorí však takisto nedisponujú faktmi o opaku. Alebo sú dobre platení za nasadený náhubok či za maskovanie súvislostí. Do svetla reflektorov sa v jaskyni utajovanej pravdy dostal tohto roku miliardár Bill Gates. Svetové listy si v titulkoch, pochopiteľne, kládli otázky, či je nezištným filantropom alebo krutým eugenikom. Lebo jeho snaha o vytvorenie účinnej vakcíny proti koronavírusu vyvoláva u niektorých obdiv, u ďalších hrôzu.

ČÍTAJTE TIEŽ: LEDECKÝ: PRESTAŇTE NÁS STRAŠIŤ A NEZMYSELNE TESTOVAŤ ĽUDÍ BEZ PRÍZNAKOV

Pomocou agresívneho a premysleného marketingu oligarchov, živiacich sa šírením paniky, vydesila pandémia celý svet. Lebo nezakryte pochováva seniorov i svetovú ekonomiku. Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov poskytla 150 miliónov dolárov na výrobu liekov a pomôcok bojujúcich proti koronavírusu. Podľa výkonného riaditeľa ich nadácie Marka Suzmana bude vývoj bezpečnej očkovacej látky trvať rok a pol. „Obvykle sa vyrobia maximálne stovky miliónov dávok, ale proti patogénu, akým je COVID-19, budeme potrebovať miliardy dávok. Na planéte je sedem miliárd ľudí. Musíme zaočkovať každého človeka,“ vyhlásil. Jasné, že toto tvrdenie zdvihlo tlak každému rozumnému obyvateľovi modrej planéty. Hľadajú sa logické odpoveď na otázky, prečo je okolo koronavírusu taký rozruch, hoci ľudstvo i doteraz vymieralo na chrípku aj na iné civilizačné choroby. Aký je pravý dôvod zámeru zaočkovať každého človeka na zemeguli? Rozrastajú sa zástupy tých, ktorí tušia, že nebudeme mať možnosť výberu. Situáciu mnohí považujú za nástup celosvetovej totality s vydieraním nezaočkovaných. Gatesovcov s ich nadáciou už ktosi označil aj za „Mengeleho učňov“.

Manipulácie lepšoľudí

Športovci vedia bojovať. Preto sa ozvali ako prví. Odmietli prijať rolu poslušných a nevedomých ovečiek, ktoré manipulujú a ťahajú za nos „lepšoľudia“... Dvaja najlepší svetoví tenisti už začiatkom júla ostro skritizovali prísne zdravotné protokoly, chystané počas tohtoročného US Open v New Yorku. Španiel Rafael Nadal tvrdí, že nemá chuť obhajovať svoj titul z vlaňajška, Srb Novak Djokovič ich považuje za extrémne. Pôvodne posledný grandslamový turnaj sezóny sa má konať od 31. augusta do 13. septembra. Po US Open by mal za mimoriadne prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení ešte tento rok nasledovať i Roland Garros v Paríži. K menovaným sa do mediálneho mariáša pridal aj tretí „tenisový mušketier“, ktorý bol ešte v novembri 2000 svetovou tenisovou jednotkou. Pohľad dnes štyridsaťročného Rusa Marata Safina na celosvetovú pandémiu koronavírusu je dosť netradičný. Domnieva sa, že sme svedkami prípravy na celosvetové čipovanie obyvateľstva. Ruský portál Sports.ru informuje, že podľa Safina bol zámer uzavrieť väčšiu časť obyvateľstva v príbytkoch. „Myslím si, že sú za tým svetoví lídri, ktorí ovládajú ekonomiku a niečo také môžu urobiť celkom ľahko. Môžeme ich nazvať akousi tieňovou vládou. Väčšina z nás ani nevie, že existujú. Rothschildovci či Rockefellerovci sú známe klany, ale niekto je za nimi,“ dodal Safin.

ČÍTAJTE TIEŽ: LUCIE BÍLÁ: KORONAVÍRUS JE LEN BLBÁ CHRÍPKA

Andrea Bocelli.

Aj hviezdy šoubiznisu už otvárajú ústa

Prvý sa ozval koncom júla z Ríma Andrea Bocelli. Svetoznámy taliansky tenorista nielenže spochybnil závažnosť pandémie. Vyjadril sa tiež, že sa po zavedení epidemiologických reštrikcií cítil „zahanbený a urazený“, lebo nariadenia ho „zbavili osobnej slobody“. Napriek tomu, že sa nedopustil žiadneho zločinu. Podľa agentúry DPA sa nevidomý operný spevák chlapsky priznal k porušeniu reštriktívnych opatrení, ktoré obmedzovali pohyb občanov a zároveň aj šírenie koronavírusu počas najhoršieho obdobia pandémie v Taliansku. Šesťdesiatjedenročný Bocelli podľa vlastných slov porušil obmedzenia pohybu, pretože si myslel, že „zostať doma v mojom veku nebolo správne ani zdravé. Už mám určitý vek a potrebujem slnko a vitamín D“. Umelec prezradil verejnosti, že v marci mal pozitívny test na koronavírus, no ochorenie malo iba mierny priebeh, s trochu zvýšenou teplotou. Talianske úrady podľa Bocelliho „nafúkli“ závažnosť takzvanej pandémie. „Poznám veľa ľudí a, vďakabohu, neviem o nikom, kto by skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Tak kde je všetka tá závažnosť?“ pýtal sa Bocelli počas konferencie v talianskom senáte.

ČÍTAJTE TIEŽ: NOVINÁR DAG DANIŠ: PANDEMICKÚ KOMISIU TREBA ZAVRIEŤ NA MESIAC DO KARANTÉNY

Kontroverzné vyjadrenia

Situácia v USA je napätá – tak pre koronavírus, ako aj pre blížiace sa prezidentské voľby. Najväčšiu pozornosť nedávno upútal herec Tom Hanks, známy z filmov Forrest Gump, Zelená Míľa či Zachráňte vojaka Ryana. Tom Hanks s manželkou Ritou Wilsonovou sa koncom júla stali oficiálnymi občanmi Grécka. Správu potvrdil grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. Internetové portály priniesli vzápätí fotografiu Hanksa s manželkou, ukazujúcich svoje nové grécky pasy. Mitsotakis dodal, že „Hanks a Wilsonová sú odteraz hrdými gréckymi občanmi“. Manželia si Grécko zamilovali dávnejšie. Vlastnia tam dva domy a občanmi sa stali aj ich štyri deti. Ktovie, kam však z Trumpolandu utečie speváčka Madonna? Koncom júla ju v „kolíske svetovej demokracie“ scenzurovala služba Instagram! Na svojom účte totiž Madonna Louise Ciccone zverejnila video o konšpiračnej teórii súvisiacej s koronavírusom. Interpretka, ktorá má na konte zopár kontroverzných vyjadrení o víruse, v príspevku tvrdila, že vakcína na COVID-19 už existuje, ale je skrytá, aby mohli „pracháči bohatnúť“. Instagram video rozmazal a znehodnotil aj titulkom „falošné informácie“. Súčasne presmeroval používateľov sociálnej siete na webstránku, vyvracajúcu jej tvrdenia. Zaujímavé... Keby speváčka vo svojom príspevku tvrdila, že Zem je plochá, ako Američan, ktorý zahynul v podomácky vyrobenej rakete, Instagram (patriaci Facebooku) by s tým vôbec nemal problém. Ak sa však informácie dotýkajú nejakej témy, o ktorej sa nesmie šíriť nič okrem oficiálnej propagandy, okamžite zakročí.

Slovenské ovečky sa ticho pasú

V našich zemepisných šírkach sú zatiaľ abonenti z umeleckých kruhov, sediaci v klimatizovaných salónikoch bratislavskej či pražskej liberálnej kaviarne, ticho. Niektorí rýchlo stiahli natrčené dlane, ďalší bleskovo zdvihli z chodníka klobúky pohodené pred ministerstvom kultúry. Poslušní herci prekvapene, no zatiaľ iba nemo, sledujú úkazy horúceho politického leta. Lebo posol so scenárom absurdnej hry 2020 ešte z námestia nedorazil. Z poslušných ovečiek, pasúcich sa po lúkach rozkvitnutých slávou a prospechom, nasledujúcich vždy a všade iba pastiera s klobúkom vplyvu na hlave, opierajúceho sa o bakuľu moci, ktorému sa z koženej brašny sypú strieborniaky, si ešte kratšiu slamku nevytiahol nik. Na písanie listov premiérovi im vyschol atrament, zdá sa, akoby úplne vypadli z roly. Možno ich preberie niektorá z letných búrok... Lebo veď už na filmových a divadelných fakultách ich učili, čo im do vienka vložil starý dobrý Molière. Ten vedel, že „každý vladár musí počúvať na obe uši a najmä musí mať svojho šaša, ktorý mu nemilosrdne povie pravdu do očí“. Nikdy mu však nenapadlo, že sám vladár môže byť šašom, postihnutým nielen koronavírusom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.