MERKELOVÁ: NÁVŠTEVU U BLÍZKYCH POČAS VIANOC SI PREMYSLITE, MÔŽU TO BYŤ ICH POSLEDNÉ

VIDEO: Nemecká kancelárka Angela Merkelová predniesla neobvykle emotívny prejav, v ktorom vyzýva obyvateľov, aby pred Vianocami obmedzili spoločenské kontakty. Nemecko čaká po sviatkoch tvrdý Lockdown.

Foto ARchív
Dátum 11.12.2020

Nemecká kancelárka Angela Merkelová, v stredu predniesla neobyvkle emotívny prejav, v ktorom vyzýva obyvateľov, aby pred Vianocami obmedzili spoločenské kontakty a dodržiavali všetky platné opatrenia. Hovorí, že jej je smutno, keď vidí koľko „lásky išlo do nastavenia stojanov na varené víno a do stánkov s waflami.“ No cena je príliš vysoká. „Je mi to ľúto, naozaj ľúto z celého môjho srdca. Ale ak je cena, ktorú platíme, 590 úmrtí za deň, potom je to z môjho pohľadu neprijateľné,“ uviedla kancelárka.

Žiada ľudí, aby obmedzili stretávanie s ľudmi a mysleli už na Vianoce, keď budú navštevovať svojich starých rodičov a príbutných, aby to neboli posledné svietky, ktoré spolu strávia. 

Tvrdí, že po skončení vianočných sviatkov chystá Nemecko prísny lockdown, ktorý bude trvať minimálne do 10. januára.  Očkovanie je vraj záblesk nádeje, ale Nemci by nemali očakávať, že sa stihnú zaočkovať v prvom kole všetci. „Najdôležitejším kľúčom k úspešnému boju s vírusom je zodpovedné správanie každého jednotlivca a ochota spolupracovať,“ povedala Merkelová

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.