MICHAL DAVID POD PAĽBOU KRITIKY: SOM PROTI VYZBROJOVANIU UKRAJINY

„Posielať zbrane a pomáhať, aby sa zabíjali ďalší ľudia, s tým ja nesúhlasím,“ povedal český spevák Michal David v rozhovore pre Blesk. A za tento názor okamžite zožal kritiku. Ozvala sa aj iniciatíva Dárek pro Putina, ktorá v Česku zbiera peniaze na nákup zbraní pre Ukrajinu, a speváka nazvala „zabedneným“.

Foto SITA/MARKO ERD
Dátum 05.07.2024

Situácia na Ukrajine je citlivá téma, ktorá výrazne rozdeľuje spoločnosť. Spevák Michal David sa väčšinou k politike nevyjadruje, no tentoraz urobil výnimku, píše portál Topky. David sa vyjadril k tej najcitlivejšej otázke – k pomoci Ukrajine. A okamžite sa naňho zvalila vlna kritiky.

Michal David v rozhovore pre český denník Blesk uviedol, že je proti všetkým vojnám. „Ja si myslím, že každá vojna je zlá, či už ide o Ukrajinu alebo to, čo sa deje medzi Izraelom a Palestínou. Vlastne sa čudujem, že v týchto časoch vojny vôbec vznikajú, keď už všetci vieme, že to nemá žiaden zmysel a stojí to hrozné peniaze,“ uviedol spevák.

Myslí si tiež, že si na jednej stranu myslíme, že pomáhame, ale potom zistíme, že tie peniaze utiekli inam. Potom prišla reč na konkrétnu pomoc Ukrajine. A to David uviedol, že on by jej zbrane nedodával, pokračujú ďalej Topky. „Pomáhať, ale nie tak, ako to robí naša vláda. Ja si nemyslím, že je dobré posielať peniaze na zbrane. Ja by som pomáhal, humanitárne, posielal lieky, alebo ľudsky,“ povedal Michal David.

„U nás jedna pani z Ukrajiny upratuje 30 rokov a tiež sme jej teraz s niečím pomohli. Ale posielať zbrane a pomáhať, aby sa zabíjali ďalší ľudia, s tým ja nesúhlasím,“ dodal David. A za tento názor okamžite zožal kritiku. Ozvala sa iniciatíva Dárek pro Putina, ktorá v Česku zbiera peniaze na nákup zbraní pre Ukrajinu, a speváka nazvala „zabedneným“.

„Do galérie zabednených, ktorí by brutálne napadnutej a brániacej sa Ukrajine neposielali zbrane (pretože zabíjajú ľudí), vstupuje neprekvapivo Michal David. Pomáhal by vraj humanitárne. Posielal by kvety na hrob všetkým tým civilistom, ktorých každý deň zabíjajú rusácke rakety?“ uviedla na sociálnej sieti X spomínaná iniciatíva a pridali sa ďalší: „Krátkozrakosť týchto ľudí nás bude stáť omnoho viac ľudských životom v budúcnosti,“ napísal istý aktivista Andrej Poleščuk, rodený Bielorus.

A ďalší: „Prečo píšete prekvapivo? Mňa to od neho neprekvapuje vôbec, ani trochu... Presne toto je predsa on – jeho charakter!“ uviedla Jana a podobných komentárov na adresu Michala Davida bolo veľa, uzatvárajú Topky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.