MICHEL: BUDÚCNOSŤ UKRAJINY JE V EÚ

Charles Michel, predseda Európskej rady: Ukrajinský ľud urobil jasné rozhodnutie pre slobodu, demokraciu a právny štát. My v EÚ sme tiež urobili rozhodnutie. Vaša budúcnosť je s nami v našej spoločnej Európskej únii. Váš osud je náš osud.

Foto SITA/AP
Dátum 04.02.2023

Budúcnosť Ukrajiny je v Európskej únii. Počas tlačovej konferencie po samite EÚ – Ukrajina v Kyjeve s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským to vyhlásil predseda Európskej rady Charles Michel. Informuje o tom portál denníka The Guardian.

„Ukrajinský ľud urobil jasné rozhodnutie pre slobodu, demokraciu a právny štát. My v EÚ sme tiež urobili rozhodnutie. Vaša budúcnosť je s nami v našej spoločnej Európskej únii. Váš osud je náš osud,“ vyhlásil Michel v krátkom videu z konferencie, ktoré zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Von der Leyenová na konferencii pripomenula, že Ukrajina musí splniť isté ciele, aby získala členstvo v únii. „Neexistujú žiadne pevné časové línie, ale existujú ciele, ktoré musíte dosiahnuť,“ zdôraznila.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.