MIGRANTI, ŽIDIA A SLOVANIA

Pred pár dňami západná Európa búrlivo kritizovala výstavbu ochranného plota, ktorý začal stavať Viktor Orbán na hraniciach Maďarska so Srbskom. Mimovládky a médiá odsudzovali Maďarov za odmietavý postoj k migrantom, že sa o nich nevedia postarať a držia ich v nevyhovujúcich podmienkach.

Foto ARCHÍV
Dátum 03.10.2015

Mimochodom, židovský štát si v záujme pudu sebazáchovy začína chrániť svoje územie. Izraelský šéf vlády Benjamin Netanjahu ohlásil začiatok výstavby ochranných bariér na hranici s Jordánskom. „Nedopustíme, aby Izrael zaplavila vlna ilegálnych migrantov a terorizmus,“ vyhlásil. Germáni sa zrejme necítia byť ohrození a otvorili svoj štát utečencom, no potom niekoľkých z nich umiestnili do niekdajšieho koncentračného tábora Buchenwald. Nemecko sa azda nepoučilo zo svojej nelichotivej histórie v súvislosti so židovskou komunitou? Zrejme strácajú zdravý rozum. Na toto miesto počas druhej svetovej vojny deportovali približne 250-tisíc židov z celej Európy a z toho vyše 56-tisíc ľudí zahynulo. Čo tým chcú naznačiť? Riešenie nie je, že všetkých presťahujeme do Európy. Svet je zaujímavý preto, že je rozmanitý a krajiny si držia svoje vierovyznanie, kultúru či tradície na svojom území. Nechcem všetkých, ktorí utekajú zo svojho domova, hádzať do jedného vreca. Iste mnohí z migrantov naozaj potrebujú pomoc – rodiny, ktoré prišli o všetko. V rôznych svetových médiách sa však dočítate, že mladí muži, ktorí prichádzajú do Európy, sa vyhrážajú, že o pár rokov bude celá Európa ich. Kresťanov, ktorí im teraz pomáhajú, nazývajú neveriacimi psami. Mám priateľov zo Sýrie aj Palestíny, ktorí žijú na Slovensku, vážim si ich pre ich múdrosť a dobrosrdečnosť, lenže to sú ľudia, ktorí prišli na Slovensko pred tridsiatimi-štyridsiatimi rokmi študovať (bolo ich niekoľko desiatok) v rámci spolupráce medzi krajinami. Niektorí sa vrátili domov a iní ostali žiť tu, naučili sa náš jazyk, rešpektujú naše zákony, začlenili sa do kresťanskej spoločnosti a mnohí dnes „cítia“ slovensky. Neverím, že riava, ktorá sa valí do Európy, sa začlení a prijme naše pravidlá. Musíme to zastaviť, aby nepozvaní cudzinci nezlikvidovali kresťanov, Slovanov aj Židov. A na to je len jediné riešenie - skončiť všetky konflikty, pretože vojna je taký stav ľudí, v ktorom dosahujú moc a slávu tí najnižší a najhorší z nich.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.