MIKAS: CELÝ ROK 2021 SA BUDE NIESŤ V ZNAMENÍ OČKOVANIA

Mikas sa tiež dá zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Mnohé z opatrení sa podľa slov hlavného hygienika budú musieť dodržiavať aj po tom, ako bude dostupná vakcína.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 02.01.2021

BRATISLAVA 2. januára (TASR/extraplus.sk) - Hlavný hygienik SR Ján Mikas poukázal na to, že na Slovensku sa aktuálne dosahujú rekordy v počte infikovaných či hospitalizovaných. Preto si myslí, že najdôležitejšou úlohou hygienikov a epidemiológov bude aj naďalej boj s pandémiou.Domnieva sa, že celý rok 2021 sa bude niesť v znamení očkovania proti novému koronavírusu. Podľa jeho slov pôjde o niekoľkomesačnú prácu, pretože aj vakcíny budú prichádzať na trh postupne. Ako uviedol, aj on osobne sa dá zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Mnohé z opatrení sa podľa slov hlavného hygienika budú musieť dodržiavať aj po tom, ako bude dostupná vakcína.

Povedal tiež, že ÚVZ SR má zo strany rezortov zdravotníctva a financií prísľub pomoci. To, že regionálne úrady verejného zdravotníctva sú poddimenzované, je podľa Mikasa výsledkom desiatok rokov. "Postupne sa budeme snažiť posilniť naše rady. Veľa skúsených kolegov v súčasnosti odchádza do dôchodku, tieto straty budeme musieť nahradiť," povedal s tým, že dôležité je motivovať mladých záujemcov o povolanie aj finančne. Problematické je podľa jeho slov aj to, že mnohí ľudia, ktorí vyštudujú odbor verejného zdravotníctva, prejdú do iných odborov. Doplnil, že ambíciou ÚVZ SR je zapájať študentov viac do praxe.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.