MIKAS: DETI SÚ VÁŽNYMI PRENÁŠAČMI COVIDU

Úrad verejného zdravotníctva: Deti priamo neplnia covidové lôžka v nemocnici, avšak, bohužiaľ, zohrávajú významnú úlohu v mechanizme prenosu tohto ochorenia na členov spoločnej domácnosti, ktorí ho následne môžu zanášať ďalej.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 01.12.2021

Dištančná forma vzdelávania je dôležitý nástroj v zlej epidemiologickej situácii. Konštatuje to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktorý považuje prechod na dištančnú formu vzdelávania na školách za dôležitú. Potvrdzuje to miera incidencie COVIDu-19 a fakt, že momentálne neexistujú triedy, ktoré by nemali problém s nákazou.

„Deti priamo neplnia covidové lôžka v nemocnici, avšak, bohužiaľ, zohrávajú významnú úlohu v mechanizme prenosu tohto ochorenia na členov spoločnej domácnosti, ktorí ho následne môžu zanášať ďalej. Pri viac ako 3400 hospitalizovaných pacientoch preto musíme využiť každý dostupný a efektívny mechanizmus, aby sme šírenie ochorenia spomalili. A to okamžite,“ zdôraznila hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Ako informuje ÚVZ v tlačovej správe, regionálne úrady verejného zdravotníctva si uvedomujú vážnosť rozhodnutí o plošnom prerušení prezenčného vyučovania vo svojich územných obvodoch. Tieto kroky sú prijímané v spolupráci s miestnymi krízovými štábmi, pandemickými komisiami bezpečnostnými radami a inými rezortmi či inštitúciami. „Pri svojich rozhodnutiach sledujeme dynamiku ochorenia v populácii, veľkosť a rozsah ohnísk nákazy, lokality, odkiaľ deti dochádzajú,“ uzavrela Račková s tým, že do úvahy sa berie preplnenosť nemocníc, incidencia, počet hospitalizácií detí a podiel nakazených podľa vekových kategórií. Rovnako sa sleduje vek a riziko exponovaných učiteľov, miera zaočkovanosti na školách ako aj v regióne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.