MIKAS UMOŽNÍ MATOVIČOVI PREDĹŽIŤ NÚDZOVÝ STAV, POSLANCI S COVIDOM MÔŽU PRÍSŤ DO PARLAMENTU

Viacerí poslanci vládnej koalície sú v karanténe, pretože mali pozitívny test na koronavírus a preto by mali ostať doma a nie ísť do parlamentu, aby predĺžili núdzový stav. Hlavný hygienik Ján Mikas tak účelovo zmenil pravidlá pre vybranú skupinku ústavných činiteľov.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 28.12.2020

Poslanci NR SR by mali 28. 12. prerokovať presunuté novely zákonov, ktoré sa týkajú predĺženia núdzového stavu, a tiež zákona o Ústavnom súde. Poslanci majú v programe hlasovanie o novele zákona o bezpečnosti štátu, ktorá má umožniť opätovné predlžovanie núdzového stavu o 40 dní, taktiež novelu zákona o Ústavnom súde SR, ktorej cieľom je doplniť možnosť prieskumu rozhodnutia o predĺžení núdzového stavu Ústavným súdom SR.

Potrebujú však na to ústavnú väčšinu, ktorou za normálnych okolností disponujú. Avšak viacerí poslanci vládnej koalície sú v karanténe, pretože mali pozitívny test na koronavírus. Situáciu Matovičovej vláde zasa zachraňuje hlavný hygienik Ján Mikas, ktorý vydaním novej vyhlášky umožní hlasovať aj poslancom, ktorí majú pozitívny test na Covid, uvedenú informáciu priniesol Denník N. Ján Mikas tak účelovo zmenil pravidlá pre vybranú skupinku ústavných činiteľov.

Aktuálne vyhlásený núdzový stav by sa mal na Slovensku skončiť 29. decembra, ak ho vláda nevyhlási nanovo. V prípade, že by koalícia nezískala dostatok hlasov a do tohto dátumu parlament opäť nezasadol, núdzový stav nebude možné predĺžiť a skončí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.