MIKAS: ZÁKAZ VYCHÁDZANIA NAĎALEJ PLATÍ!

AKTUALIZOVANÉ: Ján Mikas: Od 10. mája sa rušia hodiny pre seniorov a ťažko postihnuté osoby. Úzke kontakty pozitívnych osôb už nebudú musieť ísť do karantény, ak nemajú žiadne príznaky, sú zaočkované alebo prekonali koronavírus a sú zaočkované ľubovoľným druhom vakcíny. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 07.05.2021

Slovensko prechádza od 10. mája 2021 do ružovej fázy COVID automatu. Považská Bystrica a Myjava, zostávajú v bordovej farbe, v červenej je 33 okresov a v ružovej 44. V porovnaní s minulým týždňom ide o zlepšenie, uviedol na tlačovej besede hlavný hygienik SR Ján Mikas. Úzke kontakty pozitívnych osôb na nový koronavírus už nebudú musieť ísť do izolácie, ak nemajú príznaky ochorenia a sú zaočkované. V piatok o tom informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Dva okresy, Považská Bystrica a Myjava, zostávajú v bordovej farbe, v červenej je 33 okresov a v ružovej 44. V porovnaní s minulým týždňom ide o zlepšenie.Čo sa týka zákazu vychádzania nič sa zatiaľ nemení. Hlavný hygienik doplnil, že sa budú upravovať tri vyhlášky. Ide o vyhlášku pre prevádzky, hromadné podujatia a izolácie pozitívnych osôb.

Od pondelka sa rušia hodiny pre seniorov a ťažko postihnuté osoby. Na umelých kúpaliskách v 1. a 2. stupni varovania budú môcť byť tréningy športových klubov. Kabínové lanovky budú v okresoch 1. stupňa varovania bez obmedzení, v 2. stupni varovania bude môcť byť v lanovke iba jedna osoba alebo osoby žijúce v jednej domácnosti. V 3 stupni varovania prevádzka nie je povolená. Kultúrne podujatia budú mocť byť v maximálnej kapacite 50 percent. Povolené sú divadelné predstavenia a premietania v exteriéri. Kiná naďalej ostávajú zatvorené. 

Úzke kontakty pozitívnych osôb už nebudú musieť ísť do karantény, ak nemajú žiadne príznaky, sú zaočkované alebo prekonali koronavírus a sú zaočkované ľubovoľným druhom vakcíny.  Minister Lengvarský potvrdil, že vo štvrtok prišli na Slovensko výsledky testov vakcíny Sputnik V z Maďarska. Dodal, že boli v poriadku a rezort rozhodne o ďalšom postupe.V prípade očkovania Sputnikom V Slovensko momentálne čaká na ruskú stranu.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.