MIKULEC: ARMÁDA A POLÍCIA BUDÚ PRÍSNEJŠIE KONTROLOVAŤ DODRŽIAVANIE OPATRENÍ

Minister vnútra Roman Mikulec hovorí o vážnosti situácie, ktorá je na Slovensku posledné mesiace. Z tohto dôvodu museli preto sprísniť kontroly v uliciach a nasadiť príslušníkov Ozbrojených síl SR či utajených policajtov v civilnom oblečení. 

Foto TASR
Dátum 03.03.2021

Minister vnútra Roman Mikulec informoval v krátkosti o výsledkoch dnešného rokovania vlády. Tvrdí, že by si Slováci mali začať uvedomovať vážnosť situácie, ktorá je na Slovensku posledné mesiace. Doporučuje, aby sa všetci začali správať zodpovedne a dodržiavali opatrenia. Po novom budú na dodržiavanie opatrení dozerať viacero policajtov, ktorých budú sprevádzať aj príslušníci Ozbrojených síl SR. 

Medzi ľudmi sa budú taktiež pohybovať utajení policajti v civilnom odeve s cieľom zabezpečiť dodržiavanie opatrení najmä v priestoroch s vyššou koncentráciou ľudí. Plánujú sa zamerať na nákupné a lyžiarské strediska, mestské parky a pod. 

Na otázku novinárky, či mali príležitosť preberať na rokovaní vlády aj postoj strán Za ľudí a SaS po ich nočných stretnutiach odpovedal povedal, že ich zatiaľ nik neinformoval o ich rozhodnutiach.

,,Toto sme dnes neriešili. Ani Sulík, ani Remišová nás neinformovali o ich nočnom stretnutí. Asi majú iné vecí na práci."

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.